Pazar, Aralık 4, 2022
Ana SayfaManavgatRusya Antalya uçuşları yüzde yüz dolu

Rusya Antalya uçuşları yüzde yüz dolu

Rusya’dan Türkiye’nin tatil beldelerine charter sefer yapacak firmalar açıklanırken, Rus ve Türk havayolu şirketlerinin bugün başlayan ilk uçuşlarının yüzde yüz dolu kapasiteyle yapıldığı bildirildi.

Rus Havacılık Kurumu (Rosaviatsiya) tarafından daha önce yapılan açıklamada, Rus ve Türk havayolu şirketlerinin pazartesinden Türkiye’deki tatil bölgelerine uçak seferlerine yeniden başlayacakları ifade edilmişti. Açıklamada, “Uluslararası uçuşların programı yarın itibarıyla genişletilecek. 10 Ağustos’ta Rusları Dalaman, Bodrum ve Antalya kentlerine ulaştıracak olan Rus ve Türk hava taşımacılarının seferleri yeniden başlıyor” ifadelerine yer verildi.

Rus Aeroflot, S7, Ural Havayolları, Royal Flight, Pobeda, İkar, Red Wings, North Wind, Azur Air, Rossiya ve Ifly havayolu şirketleri, Moskova-Antalya arasında tarifeli ve charter seferlere başladı. Moskova’dan Rus turistleri Dalaman’a taşıyacak olan şirketler ise S7, Ural Havayolları, Royal Flight, İkar, North Wind, Azur Air ve Aeroflot olarak belirlendi.

Saint Petersburg’dan Türkiye’deki tatil bölgelerine sefer koyacak olan şirketler Rossiya, North Wind, Red Wings, Ifly ve Ural Havayolları olarak sıralanırken, Rusya’nın güneyindeki Rostov kentinden de Rossiya hariç aynı havayolu şirketlerin Türkiye seferlerini gerçekleştireceği kaydedildi. Türk Havayolları (THY), Pegasus Havayolları ve Corendon Airlines şirketlerinin de Rusya’nın üç noktasından Türkiye’ye seferler yapacak şirketlerin arasında olduğu ifade edildi.

SEFERLERDE DOLULUK ORANI YÜZDE YÜZ

Rus tur şirketleri, Rusya’dan Türkiye’nin tatil bölgelerine ilk seferlerin yüzde 100 doluluk oranı ile yapıldığını, ayrıca yakın tarihler için otellerde de neredeyse boş yer kalmadığını duyurdu. Şirket temsilcilerinin Rus basınına aktardığı bilgiye göre Rusya’dan Türkiye’nin tatil bölgelerine ilk seferler yüzde 100 doluluk oranı ile gerçekleşiyor, Türkiye’deki otellerde de yakın tarihlere neredeyse boş oda kalmamış durumda.

Coral Travel’den yapılan açıklamada, Türkiye’deki tatil bölgelerine yapılan ilk seferlerin doluluk oranının neredeyse yüzde 100’e ulaştığı, en çok Moskova-Bodrum, ardından Dalaman ve Antalya turlarının rağbet gördüğü aktarıldı: “Saint Petersburg-Antalya seferlerinde doluluk oranı yüzde 100, Bodrum ve Dalaman seferlerinde, ayrıca Rostov-na-Donu-Antalya uçuşlarında hala kısıtlı sayıda boş yer bulunabiliyor.”

Diğer yandan Coral Travel yetkilileri, turistlerin çoğunlukla Ege Denizi’nde 9-10 gece süren turları seçtiklerini, Antalya turunun ortalama süresinin ise 10 gece olduğunu, ayrıca orta seviyeli 5 yıldızlı otellerin en çok tercih edildiğini ifade etti.

TUI Russia’dan yapılan açıklamada da ilk seferlerin tamamen dolu olduğu belirtildi. Şirketin sözcüsü Olga İvanova, “Antalya’ya ilk charter uçuşlar yüzde 100 doluluk oranıyla yapılıyor, yakın tarihlerde otellerde neredeyse boş yer yok” diye konuştu.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: