Samsara ve TMS Meksika’da yol güvenliğini artırmak için güçlerini birleştiriyor

0

MEXICO CITY – Connected Operations™ Bulutu ile tanınan Samsara Inc. (NYSE: IOT), Meksika’nın önde gelen lojistik ve taşımacılık firmalarından TMS ile 2024 yılı içerisinde kazaları ve ilgili maliyetleri %24 oranında azaltarak yol güvenliğini önemli ölçüde artırmayı hedefleyen bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

İşbirliği, Samsara’nın Yapay Zeka Araç İçi Kameralarının TMS’nin güvenlik programına entegrasyonunu içeriyor. Bu gelişmiş kameralar, sürüş sırasında mobil cihaz kullanımını en aza indirmesi ve kaza durumunda sürücülerin aklanmasına yardımcı olması beklenen gerçek zamanlı kabin içi uyarılar ve video alma özellikleri sağlar. Bu girişim, TMS’nin yüksek riskli gece geç saatlerde ve sabah erken saatlerde yapılan rotaları azaltma stratejisi de dahil olmak üzere filosunun ve personelinin güvenliğini artırma taahhüdünün bir parçasıdır.

TMS Meksika Direktörü Raúl Monroy Otero, şirketin ’24’te 24′ güvenlik hedefine ulaşmasında bu ortaklığın önemini vurguladı. Samsara’nın teknolojisinin benimsenmesinden önce TMS’nin filo operasyonlarına ilişkin önemli bir görünürlükten yoksun olduğunu belirtti. Bu kameraların uygulamaya konulmasıyla bu durum değişecek ve sürücülerin ve araçların güvenliğine ilişkin kanıtlar elde edilecek.

Samsara’nın Meksika Satış Direktörü Julia Monroy yaptığı açıklamada, sektör standartlarını yükseltme ve sürücülerin ve operasyonların güvenliğine öncelik verme konusundaki ortak kararlılığın altını çizerek ortaklıktan duyduğu heyecanı dile getirdi.

TMS ayrıca kadınları aktif olarak işe alarak Meksika’daki sürücü açığını da ele alıyor. Şu anda TMS’nin sürücülerinin %10’undan fazlasını kadınlar oluşturuyor ve şirket bu yılki işe alım çalışmalarıyla bu sayıyı artırmayı hedefliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.