Pazartesi, Ağustos 15, 2022
Ana SayfaAntalyaSerik Şehitler Camii açıldı

Serik Şehitler Camii açıldı

 

Namık Kemal KILINÇ/SERİK, (DHA) – ANTALYA’nın Serik ilçesinde hayırseverler tarafından yaptırılan Şehitler Camii düzenlenen törenle açıldı.

Gedik Mahallesi’nde düzenlenen açılış törenine Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, Cumhuriyet Savcısı Ali Erdem, Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, İlçe Müftüsü İbrahim Keser, daire müdürleri, STK ve siyasi parti başkanları katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşan İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, “Camiler Müslümanları bir araya getiren mekanlardır. Camiler aynı dine mensup genç, ihtiyar, zengin, fakir olsun bir binanın tuğlaları gibi kenetleyen mekanlardır” dedi.

İlçe Müftüsü İbrahim Keser, “Caminin yapımına 2011 yılında başlanmış, 2017 yılında sadece birinci katı tamamlanmıştı. 2018 yılında tekrar planlamaya aldık ve camimizin inşaatını hayırseverlerimizin yardımları ile tamamladık. Bu cami Serik’in en büyük ve en güzel camisi oldu” diye konuştu.

Konuşmaların ardından caminin yapılmasına katkı veren hayırseverlere protokol tarafından plaket verildi. Cami protokol tarafından kurdele kesilerek açılışı yapıldı. Katılımcılar açılışın ardından camide öğle namazı kıldı.

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler