Cumartesi, Kasım 26, 2022
Ana SayfaManavgatSide plajında kirlilik ve koku

Side plajında kirlilik ve koku

Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde bulunan dünyaca ünlü turizm merkezi Side’de atık suların sahile bırakılması denize girenlerin sağlığını tehdit ettiği gibi  ağır bir koku ve kötü görüntü oluşturuyor.

Covid-19 salgını nedeniyle en büyük zararı gören turizm sektörü, bazı ülkelerin uçuşları başlatması ve iç piyasa hareketliliğiyle toparlanmaya çalışıyor. Temmuz ayı başına kadar Manavgat’ın Side Mahallesi’nde kapalı oteller birer birer açılırken, yeni sezonda sahillerdeki bakımsızlık dikkati çekiyor.

KİRLİLİK VE KOKU

Side’nin oteller bölgesinde yer alan, halkın ve turistlerin kullanımına açık Batı Plajı’nda bir süredir koku sorunu yaşanıyor. Yağmur suyu tahliye kanalının denizin birkaç metre uzağındaki ağzından çıkan sular kumsalın üzerinden akıp denizle buluşurken, çevreye yayılan koku ise yerli ve yabancı turistleri rahatsız etti. Gri renkte akan ve üzerinde yosun ve pisliklerin bulunduğu suyun nereden kaynaklandığıyla ilgili ASAT tarafından araştırma başlatıldı.

PLAJA GELENLER ŞİKAYETÇİ

Atıksu kanalının hemen yan tarafında bulunan bir otele ait plajda çalışan Ahmet Saygılı, “Müşterilerimiz sürekli olarak bundan şikayetçi. Kötü bir görüntü ve koku var. Müşterilerimiz, ‘Side gibi turizmin olduğu yerde bu nasıl olabilir?’ diye soruyor.  Bu burada bu kirliliğin ortadan kalkmasını istiyoruz. Side gibi turizm cenneti olan bir yere bu görüntü yakışmıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan bu soruna çare bulmasını istiyoruz” dedi.

Çevrede bulunan diğer esnaflarda insan sağlığını tehdit eden bu durumun bir an önce çözümlenmesini istedi.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: