Cumartesi, Kasım 26, 2022
Ana SayfaAsayişSide'de korona sessizliği

Side’de korona sessizliği

ANTALYA’nın en fazla ziyaretçi çeken bölgelerinden Manavgat ilçesine bağlı Side Antik Kenti ve Apollon Tapınağı, sokağa çıkma yasağıyla tarihin en sessiz dönemini yaşadı. Bölgede jandarma ekipleri sürekli devriye gezdi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında müze ve ören yerlerinin ziyarete kapatılması, hafta sonunda da İçişleri Bakanlığı’nın 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta uygulamaya koyduğu sokağa çıkma yasağı sonrası, Türk turizminin başkenti Antalya’daki müze ve ören yerleri bomboş kaldı. Kentin en fazla ziyaretçi çeken ören yerlerine sessizlik hakim oldu.

BÖLGEDE KUŞ UÇMADI

Manavgat ilçesine bağlı Side Mahallesi’ndeki tarihi Apollon Tapınağı ve Side Antik Kenti de bu sessizlikten nasibini aldı. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Apollon Tapınağı ve Side Antik Kenti’nde, bugüne kadar görülmeyen manzaralar ortaya çıktı. Yerli ve yabancı binlerce turistin tatil anılarında yer eden fotoğrafların çekildiği Apollon Tapınağı’nda sokağa çıkmaya yasağının ardından kuş uçmuyor. Bölgede turistlerin alışveriş yaptığı tarihi Side Çarşısı da aynı kaderi paylaşırken, sokak aralarında sadece kedi ve köpekler dolaştı.

JANDARMA DENETİMLERİ SÜRDÜRDÜ

Sokağa çıkma yasağı kararının ardından Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri Side Mahallesi’nde, antik kentte ve sahil kesiminde devriyelerini arttırdı. Normal ekip araçlarının yanı sıra motosiklet ve Elektrikli Devriye Müdahale Araçları’yla (EDMA) yapılan denetimlerde hem  sokağa çıkma yasağı denetlendi, hemde vatandaşların can ve mal emniyeti sağlandı.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: