Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana SayfaEkonomiSigortacılık sektörünün sorunları MATSO’da tartışıldı

Sigortacılık sektörünün sorunları MATSO’da tartışıldı

12’nci Meslek Komitesi tarafından sektörünün sorunlarını masaya yatırmak amacıyla MATSO’da video konferans yöntemi ile toplantı düzenlendi.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) 12. Meslek Komitesi tarafından sektörünün sorunlarını masaya yatırmak amacıyla toplantı düzenlendi. Video konferans yönetimi ile gerçekleşen toplantının açılışını MATSO Başkanı Ahmet Boztaş yaptı. Başkan Boztaş, mesafeli akdedilen sigorta sözleşmelerine ilişkin yönetmelik değişikliğine ve sektörün sorunlarını değendi.  Mayıs ayının son haftası her yıl sigortacılar haftası olarak kutlandığını hatırlatan başkan Boztaş, her yıl MATSO olarak sigorta sektörüne yönelik bir dizi aktivite gerçekleştirdiğini kaydederek bu yıl covid 19 önlemleri kapsamında bu tür aktivelerinin tamamımın iptal edildiğini ifade etti.

SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİZ

Başkan Boztaş, MATSO 12. Meslek komitesi üyelerin toplanarak sigorta sektörü ile ilgili mesafeli akdedilen sigorta sözleşmelerine ilişkin yönetmelik değişikliği ile ilgili MATSO yönetimi olarak kendilerine öneri ve talepte bulunduklarını söyledi. Boztaş, “Bizim arkadaşlarımızın taleplerini Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Sigortacılık Ve Özel Emeklilik Düzenleme Ve Denetleme Kurumuna ilettik. Konunun takipçisiyiz” dedi.

YÖNETMELİK BİZİ ETKİLEYECEK

12’nci Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Nesibe Yıldız ise sigorta sektörü ile ilgili yeni çıkan mesafeli akdedilen sigorta sözleşmelerine ilişkin yönetmelik değişikliği değinerek Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK)’in konuyla ilgili 6 saat bir toplantı yaparak konuyu gerekli mercilere ilettiğini söyledi. Yıldız, “ Çıkan yönetmeliğin bizi etkilemeciliği söyleniyor ama bir süre etkileyecektir. Hep birlikte konunun takipçisi olalım. Biz siz değerli üyelerimizin görüşlerini almak için böyle bir toplantı gerçekleştirdik” dedi.

SORUNLAR AKTARILDI

MATSO Meclis Üyesi ve 12. Meslek Komitesi Üyesi Ramazan Demir ise sigorta acenteleri olarak birlikte hareket etmenin önemine değinerek, “Çıkan yönetmelik ve diğer konularda üyelerimiz görüşlerini almak için son derece önemli. Toplantımıza katıldığınız için sizlere bize her konuda destek veren MATSO Başkanımız Sayın Ahmet Boztaş’a teşekkür ederiz”  diye konuştu.

Ardından toplantıya katılan tüm üyelere söz hakkı verildi.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: