Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaAntalyaSosyal sorumluluk projesi 'çölyak hastalığı'

Sosyal sorumluluk projesi ‘çölyak hastalığı’

 

ANTALYA, (DHA) – ÖZEL Akdeniz Birey Okulları’nda sosyal sorumluluk projesi çölyak hastalığı hayata geçti. Çölyak Hastası Derneği Başkanı Hakan Yılmaz proje kapsamında kuruma dernek adına teşekkür belgesi takdim etti.

Özel Akdeniz Birey Okulları Kurucusu Ali Uğur, eğitim alanında olduğu kadar bireylerin farklılıklarına saygı göstermeye, özenli davranmaya dikkat ettiklerini belirterek, “Biliyoruz ki her birey farklıdır. Öğrencilerin beslenme rutinlerdeki bu farklılığa da duyarsız kalamazdık. Günümüzde birçok çocuğun glütensiz beslenme gereksinimlerine cevap verebilecek okul ve işletme yetersizliğinin farkındayız. Bu nedenle çölyak hastası olan çocuklara glütensiz menülerle onların yemek standartlarına katkı sağlamak amacıyla bu projeyi hayata geçirdik” dedi.

Günlük olarak Birey Okulları yemekhane alanında uzman aşçıları tarafından titizlikle hazırlanan glütensiz kahvaltı, glütensiz öğle yemeği, glütensiz ikindi kahvaltısı ile öğrencilerin sağlıklı yaşamalarına dokunduklarını anlatan Ali Uğur, şunları söyledi:

“Anne ve babalardan aldığımız övgü dolu geri dönüşlerle ne kadar doğru bir karar aldığımızı görmüş olduk. Çölyak Hastası Derneği Başkanı Hakan Yılmaz da bu projeden haberi olur olmaz bizzat kuruma gelerek kurumumuza dernek adına teşekkür belgesini takdim etti. Velilerden aldığımız olumlu dönüşler ve Hakan Bey’in teşekkür belgesiyle bu gururu bütün kurumumuz yaşadı.”

FOTOĞRAFLI

 

 

Diğer haberler

İlgi çeken haberler