Pazartesi, Aralık 5, 2022
Ana SayfaAsayişSuç makineleri jandarmadan kaçamadı

Suç makineleri jandarmadan kaçamadı

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen 2 ayrı operasyonda, toplam 25 ayrı suçtan aranan C.U. ve C.D. yakalandı. C.U.’nun 6 yıldır cezaevi firarisi olduğu tespit edildi. Şüpheliler tutuklandı.

Manavgat Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve istihbarat Şubesi ekiplerinin çalışması sonucu cezaevi firarisi olduğu belirlenen C.U.’nun Ulualan Mevkii’nde saklandığı belirlendi. Jandarma ekiplerinin yaptığı baskın sırasında kaçmaya çalışan C.U. yaşanan kovalamaca sonucunda yakalandı.

Şüphelinin yapılan UYAP sorgusunda 6 yıldır cezaevi firarisi olduğu ve ‘kullanmak için uyuşturucu ve uyarıcı madde kabul etmek veya bulundurmak’, ‘yaralama’, ayrı ayrı 2 defa ‘213 sayılı kanuna muhalefet’, 7 ayrı ‘hırsızlık’, ‘başkalarına ait kimlik bilgilerini kullanma’, ‘mala zarar verme’, 3 ayrı ‘konut dokunulmazlığını ihlal etme’ ve ‘hükümlü ve tutuklunun kaçması’ suçlarından arandığı tespit edildi.

JASAT ekipleri tarafından yapılan başka bir operasyonda ise Manavgat Yayla Mahallesi’nde yaşayan C.D.’nin ‘İş yeri dokunulmazlığını ihlal etme’, ‘Kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık’, ‘Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmakla birlikte kilitlemek suretiyle hırsızlık’, ‘Kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık’, ‘Kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık’, ‘Mala zarar verme’, ‘Kilitlemek suretiyle muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık’ ve ‘Hükümlü ve tutuklunun kaçması’ suçlarından arandığı belirlendi. Düzenlenen operasyonda jandarmadan kaçmaya çalışan şüpheli yakalandı.

Jandarmada işlemleri tamamlanan C.U. ve C.D., sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından sulh ceza hakimine çıkarılan C.U. ve C.D., tutuklandı.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: