Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana SayfaGündemSuçlanan eş: “İftiraya uğrayan benim”

Suçlanan eş: “İftiraya uğrayan benim”

Manavgat’ta yaşayan Meryem Demir’in ‘Eşim beni biri otizm hastası 3 çocuğumla bırakıp, terk etti. Yetkililerden yardım istiyorum” sözlerine boşanma aşamasında olduğu Mehmet Emin Demir’den yanıt geldi. Mehmet Emin Demir, “Benim için ‘çocuklarına bakmıyor’ bakmıyor demiş. Ama küçük kızım daha birkaç gün öncesine kadar benim yanımdaydı, 7 yaşındaki otizm hastası oğlumuzun tedavisi için onları Manavgat’a ben getirdim. Oğlumu kreşe ben yazdırdım ama annesinin davranışları sebebiyle kreşten çıkarıldı. Ben onları ne parasız ne de yiyeceksiz bıraktım” dedi.

Manavgat’ın Sarılar Mahallesi’nde yaşayan Meryem Demir, önceki gün Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabirine yaptığı açıklamada, 11 ay önce kendilerini ilçeye getiren eşi Mehmet Emin Demir’in başka kadınlar için kendilerini terk ettiğini, biri otizm hastası 7 yaşında Yunus Emre olmak üzere 3 çocuğunu 10 aydır görmediğini, onlara bir ekmek bile getirmediğini, kendisinin Yunus Emre için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıı tarafından verilen bin 450 lira bakım parası dışında gelirleri olmadığını, aylık 900 lira olan ev kirasını veremediklerini, ev sahibini kendilerini evden çıkarmak istediğini söyleyerek yetkililerden yardım istedi.

Meryem Demir’in boşanma aşamasında olan eşi Mehmet Emin Demir ise DHA muhabirine yaptığı açıklamada, olayların Meryem Demir’in anlattığı şekilde olmadığını söyledi. Meryem Demir’in kendisinin dayısının kızı olduğunu söyleyen Mehmet Emin Demir, 17 yıl önce annesinin, ‘O, yabancımız değil, ben ihtiyarladığımda bana bakar’ diye ısrarları üzerine akraba evliliği yapmak zorunda kaldığını anlatan Mehmet Emin Demir, aradan geçen süre zarfında en küçüğü otizm hastası 7 yaşında Yunus Emre olmak üzere 3 çocukları olduğunu anlattı. Bir süre sonra eşiyle aralarında sorunlar yaşamaya başladıklarını belirten Mehmet Emin Demir, bir süre sonra ağabeyinin açtığı restaurantta müdür olarak çalışmak üzere Manavgat’a geldiğini, restaurantta müdür olması sebebiyle kar ortağı olduğunu ama sahibi olmadığını söyledi. Boşanma aşamasındaki eşi Meryem Demir’in “Benim için ‘çocuklarına bakmıyor’ bakmıyor demiş. Ama küçük kızım daha birkaç gün öncesine kadar benim yanımdaydı, 7 yaşındaki otizm hastası oğlumuzun tedavisi için onları Manavgat’a ben getirdim. Oğlumu kreşe ben yazdırdım ama annesinin davranışları sebebiyle kreşten çıkarıldı. Ben onları ne parasız ne de yiyeceksiz bıraktım. Asıl iftiraya uğrayan benim” diye konuştu.

Yunus Emre’nin tedavisinin daha iyi yapılması amacıyla eşi ve çocuklarını Manavgat’a getirdiğini söyleyen Mehmet Emin Demir, “Oğlumu buraya getirince bir kreşe gönderdim. Bir süre sonra Meryem Hanım benim kreşteki öğretmenlerle ilişkim olduğunu iddia etmeye başladı. Kreşteki öğretmenlere telefon açarak, ağza alınmayacak laflar etti, bir erkeğin dahi söylemeyeceği sözleri söyledi. Kreşte huzursuzluk çıkınca yöneticileri oğlumu çıkardı. Bunun üzerine evde kendisine çok ağır bir söz söyledim. Beni savcılığa şikayet ederek 3 ay evden uzaklaştırma aldırdı. Çalıştığım işyerine gelerek her türlü rezaleti yaptı, burada cam çerçeve ne varsa kırdı. Kendisi hakkında işyerine yaklaşmama kararı aldırdık” dedi.

Kreşteki yöneticilerin tavsiyesi uyarınca eşini bir psikiyatriste götürdüğünü söyleyen Mehmet Emin Demir, “Psikiyatriste gittiğimizde, doktor ilk görüşmeyi yaptıktan sonra bana, ‘Meryem hanımın 8-10 seans kadar gelmesi gerektiğini’ söyledi. Ancak psikiyatriste gitmeyi ‘delilik’ olarak nitelendiren Meryem Hanım bir daha gitmedi” dedi.

Yaşadıklarının kendisi açısından dayanılmaz bir hal başladığını ve eşinin sürekli olarak kendisini başka kadınlarla birlikte olmakla suçladığını anlatan Mehmet Emin Demir, “Ben evliliğimde Meryem Hanım’ı hiç aldatmadım, evliliğimize sadakatimi korudum. Hep çocuklarımı düşünerek evliliğimi kurtarmak istedim ama olmadı. Yaşadıklarım kabus gibi olmaya başlamıştı. Boşanma davası açtım” dedi. Boşanma davası dilekçesinde Meryem Hanımın herhangi bir geliri olmadığı ve psikolojik durumu sebebiyle çocuklarına bakamayacağını bildiği için çocukların velayetini kendisine verilmesini istediğini, salgın nedeniyle duruşmaların ertelendiğini belirten Mehmet Emin Demir, “Şimdi beni ’10 aydır eve bir somun ekmek götürmemekle ve çocuklarımıza bakmamakla’ suçluyor. İnsan Allah’tan korkar. Küçük kızım bir süre öncesine kadar benim yanımda kalıyordu. Kardeşini özlediğini söyleyince ben onu gönderdim. Benim hakkımda evden uzaklaştırma kararı alana kadar zaten o evde yaşıyordum. Uzaklaştırma kararı aldıktan sonra benden para istedikleri zaman sürekli verdim, bazen eve gönderdim, bazen da buraya geldiler yine verdim. Ben çocuklarımın her zaman yanındayım. Küçük kızım zaten benimle, büyük kızım ve 7 yaşındaki otizmli oğlum sosyal hizmetler görevlisinin raporu olduğu için onun yanında. Ben her zaman çocuklarımın yanındayım.” diye konuştu.

Açtığı boşanma davasının ardından eşinin kendisini ve çalıştığı işyerini kötülemek amacıya sahte sosyal medya hesapları açtığını, müşterilere özelden bir çok mesaj yazdığını anlatan Mehmet Emin Demir, “Meryem Hanım, defalarca bu işyeri hakkında şikayetlerde bulundu. İşyerine jandarma geldi, diğer kurumlardan görevliler geldi. Hatta bir defasında jandarmayı ısrarla ‘burada kumar oynatıldığı’ iddiasıyla aramış. Gecenin bir yarısı birçok jandarma burasını bastı. Allah’tan geç vakitti ve içeride müşteri yoktu. Gelen komutan bana ‘kumar oynattığımız yönünde ihbar olduğunu’ söyleyince bende kendisine, ‘Komutanım, biz işyerimizde içki bile satmayız, Ne kumarı?’ diye cevap verdim. Yinede her yere bakıp tutanak tutup gittiler” dedi. Mehmet Emin Demir, eşi hakkında boşanma davası haricinde de işyeriyle ilgili 3 ayrı davanın bulunduğunu sözlerine ekledi.

İLGİLİ HABER

Eşi terkedince 3 çocuğuyla başbaşa kaldı

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: