Çarşamba, Eylül 28, 2022
Ana SayfaAsayişSüleyman Kaan Altınok adliyeye sevk edildi

Süleyman Kaan Altınok adliyeye sevk edildi

Ankara Şehir Hastanesi’nde görevli Büşra Hemşireye yönelik sosyal medya paylaşımı büyük tepki çeken ve Manavgat’ta polis tarafından yakalanan Süleyman Kaan Altınok, adliyeye sevk edildi. Altınok, gazetecilerin ‘neden hakaret ettin’ sorusuna, “Ben hakaret etmedim” diye cevap verdi.

Ankara Şehir Hastanesi’nde görevli Büşra hemşire, önceki gün Twitter’da, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı etiketleyerek, ‘Başkanım bana bir tabak aşure gönderebilir misiniz, teşekkür ederim’ dedi. Başkan Yavaş, “Sevgili kızım Büşra, senin nezdinde Şehir Hastanesi’nde çalışan tüm sağlık personelimiz için aşurelerimiz yola çıkıyor. Afiyetle yiyin, iyi ki varsınız” ifadeleriyle Büşra hemşireye cevap verirken, hazırlanan aşureler de Ankara Şehir Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanlarına gönderildi.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKEN YORUM

Başkan Yavaş’ın açıklamasına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da etiketleyerek yorum yapan bir kullanıcı, Büşra hemşirenin iş akdinin sonlandırılmasını isteyerek, tehdit ve hakaret içerikli ifadeler kullandı. Kullanıcının bu paylaşımı sosyal medyada büyük tepki çekerken, Büşra hemşire ise hesabını kapattı.

BAKAN KOCA’DAN BÜŞRA HEMŞİREYE DESTEK

Sosyal medyada gündem olan konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından açıklamada bulundu. Bakan Koca, “Büşra kızımızla telefonda görüştüm. Sağlık çalışanlarımızın ve tüm kadınların haklarının sonuna kadar yanında olduğumuzu herkes bilsin. Aşure bizim birlik, paylaşma ve dayanışma sembolümüzdür. Bu geleneği yaşatan herkese sonsuz teşekkürler” ifadesini kullandı.

MANAVGAT’TA GÖZALTINA ALINDI

Sosyal medyada tepkilerin artması üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ekipleri yaptıkları çalışma sonucunda paylaşımı yapan kullanıcının Süleyman Kaan Altınok olduğu ve Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşadığını tespit edildi. Polis tarafından yakalanan Süleyman Kaan Altınok, gözaltına alınırken Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından “Sosyal medyada bir hemşireye karşı hakaret ve tehditte bulunan @SKaanaltnok1 rumuzlu hesabın yöneticisi Süleyman Kaan Altınok isimli şahıs, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce gözaltına alınmış olup hakkında adli işlem başlatılmıştır.” Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıklaması İçişleri Bakanlığı tarafından da paylaşıldı.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde, hakkında ‘tehdit’ suçundan yapılan işlemleri tamamlanan Süleyman Kaan Altınok, sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. Manavgat polisi adliye çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Alanya çevik kuvvet polis ekibi de destek olarak Manavgat’a gelerek adliye de konuşlandı.  Şüpheli Süleyman Kaan Altınok, sağlık kontrolünün ardından geniş güvenlik önlemi altında getirildiği adliyede yan kapıdan içeri alındı. Şüphelinin ‘tehdit’ suçundan savcı tarafından sorgulanacağı belirtildi.

İLGİLİ HABER

Süleyman Kaan Altınok Manavgat’ta gözaltına alındı

denizli bayan escort

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: