Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaÖzel HaberTaciz etti mahkum oldu, tazminat davası açtı

Taciz etti mahkum oldu, tazminat davası açtı

ANTALYA’nın Manavgat ilçesi Side Mahallesi’nde yaşayan Bölükbaş Dinç’e (64), 2018 yılında bir markette o zaman 12 yaşında olan kız çocuğu A.A.’ya cinsel tacizde bulunduğu için 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Cezası Antalya Bölge Adliye Mahkemesi’nde kesinleşen Bölükbaş Dinç, yargılama sırasında Manavgat 4’ncü Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak A.A.’nın babası Mehmet Reşit A. ve amcası Ümit A. hakkında, kendisini dövdükleri için toplam 21 bin lira maddi ve manevi tazminat davası açtı.

Manavgat’ın turistik mahallesi Side’de oturan Bölükbaş Dinç, 2018 yılı Eylül ayında bir markette A.A. adlı kız çocuğuna belinden sarılıp, vücuduna dokunarak, istismarda bulundu. Küçük kızın babası ve amcası tarafından marketin önünde dövüldükten sonra jandarmaya teslim edilen Bölükbaş Dinç, sulh ceza hakimliğince ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan tutuklandı. Duruşmalar sırasında tahliye edilen ve Manavgat 4’ncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ suçundan hakkında 8 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Bölükbaş Dinç’e 6 Aralık 2018 tarihinde yapılan karar duruşmasında 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Bölükbaş Dinç’in cezası Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 6. Ceza Dairesi tarafından onandı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU CEZA DAVASI AÇILDI

Yargılama sırasında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunan Bölükbaş Dinç, A.A’nın babası Mehmet Reşit A. ve amcası Ümit A.’dan kendisini dövdükleri gerekçesiyle şikayetçi oldu. Olayla ilgili dava Manavgat 4’ncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam ediyor.

BİN LİRA MADDİ 20 BİN LİRA MANEVİ TAZMİNAT İSTEDİ

Antalya Bölge Adliye Mahkemesi’nde görülen yargılama sırasında Bölükbaş Dinç avukatı aracılığıyla Manavgat 4’ncü Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak, A.A.’nın babası Mehmet Reşit A. ve amcası Ümit A. hakkında kendisini dövdükleri ve darp ettikleri için ayrı ayrı 500 lira maddi ve 10 bin lirası da manevi olmak üzere toplam 21 bin liralık tazminat davası açtı. Manavgat 4’ncü Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunulan dilekçede şu ifadeler kullanıldı:

“Davalı Mehmet Reşit Akkuş ve yanında bulunan iki kişi (şahısların birinin ismini sonradan öğrendiği Ümit AKKUŞ) müvekkilin önce kafasına olmak üzere tüm vücuduna tekme-tokat  vurmak suretiyle darp etmişlerdir. Bu esnada küfür, hakaret ve tehditlerde de bulunmuşlardır. Müvekkil darp edildiği esnada dahi suçsuz olduğunu söylemesine rağmen davalılar müvekkili darp etmeye devam etmişler müvekkil bu darp olayı sonrasında ciddi yaralar almıştır. Olay sonrasında hastaneye giden müvekkilin yüzünde ve kolunda darp izleri mevcuttur. 16.09.2018 tarihli Genel Adli Muayene Raporu “yüzde sağ yanak yaygın hipermi, kafa saçlı deride yer yer kızarıklıklar mevcut, kulak memesinde 1 cm kesi mevcut, sol yanakta hafif kızarıklık, sırtta yer yer ağrı ve sol alt burunda hafif kızarıklık mevcut, sağ kulakta kızarıklık mevcut, sağ el 5. Parmakta kırık, sağ kulakta duvarda kızarıklık mevcut, sol kulakta kızarıklık mevcut” şeklinde düzenlenmiştir. Müvekkil 1956 doğumlu birisidir ve 3 kişi tarafından ciddi bir şekilde darp edilmiş bu sebeple derin yaralar almıştır. Kati hekim raporuna göre müvekkilin vücutta kemik kırığı oluşmuş ve basit tıbbi müdahaleyle giderilemez şekilde yaralanmış olduğu tespit edilmiştir.  Müvekkilim hem maddi hem manevi olarak zarara uğramıştır. Ciddi bir yaralanma yaşayıp belli bir süre çalışamamıştır. Müvekkillerin hastane ve tedavi giderleri ile birlikte, müvekkilin  çalışamadığı süre boyunca uğradıkları kazanç kayıplarının ve kaza nedeniyle yaşamış oldukları manevi acıların bir nebze olsun giderilmesi gerekmektedir.”

MAĞDURUN AİLESİ DE 100 BİN LİRALIK DAVA AÇTI

Öte yandan mağdur A.A.’nın ailesi tarafından Bölükbaş Dinç’e karşı 100 bin liralık manevi tazminat davası açıldı. Şikayeti inceleyen Manavgat 4’ncü Asliye Hukuk Mahkemesi, her 2 olayın aynı olduğunu belirterek, dava dosyalarını birleştirdi.

Diğer haberler

İlgi çeken haberler