Pazartesi, Haziran 27, 2022
Ana SayfaAntalyaTahtalı'nın zirvesinde pilates yaptılar

Tahtalı’nın zirvesinde pilates yaptılar

 

KEMER, (DHA)- KEMER Belediyesi bünyesinde açılan pilates kursundaki kursiyerler 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesinde pilates yaptı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun öncülüğünde açılan pilates kurslarına katılan 50 kursiyer, beden eğitimi ve spor öğretmeni Sultan Yılmaz Ünal eşliğinde zirvede pilates yaptı. Etkinliğe katılan kursiyerler yaklaşık 12 dakikalık teleferik yolculuğunun ardından zirveye ulaştı. Kursiyerler ‘Tanrıların Dağı’ olarak bilinen Tahtalı Dağı’nın zirvesinde pilates matlarını yere serdi ve Sultan Yılmaz Ünal eşliğinde pilates hareketleri yaptı. Yamaç paraşütü, bungee jumping gibi sporların yanı sıra birçok ulusal ve uluslararası organizasyonların da yapıldığı zirvede ilk defa pilates etkinliği gerçekleştirildi.

Sultan Yılmaz Ünal, pilates sonrası yaptığı açıklamasında, Kemer Belediyesi’nin açtığı ücretsiz pilates kursunun yaklaşık 1,5 aydır devam ettiğini söyledi. Dışarı antrenmanlarının yanı sıra değişiklik yaparak zirvede pilates yaptıklarını belirten Ünal, “Etkinliğimize toplam 50 kursiyer katıldı. Güzel vakit geçirdik. Kursiyerlerimiz de çok memnun kaldı. Bu tür değişik etkinliklerimize devam edeceğiz. Bu süreçte bize destek veren Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’na çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kursiyerlerden Rüya Ünal Mert, zirvede pilates yapmalarını sağlayan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’na teşekkür ederek, “Pilatesi kendi vücuduma yaptığım bir yatırım olarak düşünüyorum. Daha önce böyle etkinlikler Tahtalı Dağı’nın zirvesinde yapılmıyordu. Çok güzel bir etkinlik oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yaklaşık 3 yıldır Kemer’de yaşadığını aktaran Mevlüde Çınar Küçük, “Zirvede spor yapmak çok büyük bir ayrıcalık. Zaten spor yapıyorum. Güzel bir deneyim oldu. Bunu bize sağlayan Kemer Belediye Başkanımız Necati Topaloğlu’na ve pilates öğretmenimiz Sultan Hanıma çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Tülay Kara Aydoğdu, Kemer İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden 3 ay önce emekli olduğuna değinerek, şunları kaydetti:

“Yaklaşık 20 yıldır Kemer’de yaşıyorum. Bugüne kadar böyle bir organizasyon görmedim. Bu tür spor faaliyetleri hiçbir zaman Tahtalı Dağı’nda olmadı. Kadınlar her zaman zirvede olduğu için pilatesimizi de zirvede yaptık.”

Kursiyerlerden Semra Kırım da zirvede pilates yapmalarına olanak sağlayan Başkan Topaloğlu’na teşekkür ettiğini dile getirdi.

Beden eğitimi ve spor öğretmeni Sultan Yılmaz Ünal ve kursiyerler etkinlik sonrası hatıra fotoğrafı çektirdi. Kursiyerlerin dışarı ve salon antrenmanlarına devam edeceği, Kemer merkez, Göynük, Beldibi ve Çamyuva mahallelerinde verilen kurslara da tüm vatandaşların ücretsiz olarak başvuru yapabileceği belirtildi.

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler