Cumartesi, Kasım 26, 2022
Ana SayfaTurizmTurizmci ‘isyan’ etti

Turizmci ‘isyan’ etti

Kurban Bayramı nedeniyle Antalya’da açık olan oteller yerli turistlerin akınına uğradı. Ultra herşey dahil konseptiyle çalışan otellerde yaşanan görüntüler, herkese pes dedirtti.

Alanya’da 5 yıldızlı bir otelin sahibi olan turizmci Muammer Kodal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, israfın boyutlarını gözler önüne serdi. Koronavirüs salgını sebebiyle çok ağır kurallar olmasına rağmen açık büfe olarak verilen yiyeceklerin masalarda nasıl bırakıldığını paylaştığı 2 fotoğrafla gösteren Muammer Kodal, şunları yazdı:

“2020. 5 Turizm sezonunu açmıştık.

Gelen misafirlerimiz in çoğunluğu kendi ülkemizin insanları resim 1 de 3 kişi kahvaltı yapmış doymuş lar (Elhamdülillah !!! ) demişler. Bu şekilde bırakmış gitmişler.

Resim 2 de 2 kişi akşam yemeği yemişler, soğuk büfesinden yiyecekleri ağaç tepsiyle beraber getirmiş masasına koymuşlar. Geriye bunlar kalmış onlarda ( Elhamdülillah!!! ) demişler.

Böylece iç turizm için bu yapmış olduğumuz tesislerin yeterli olmadığını, yiyeceklerin az olduğunu düşündüm ???

Pandemi kurallarına uymamakta ısrar ediyorlar. Personele kafa tutuyorlar. Kurala uymamak için hatta daha ileri giderek ‘Para verdim, ben bu otele istediğimi yaparım. Verdiğim para kadar israf ederim‘ diyorlar.

Düşünmeye başladım medeniyet denilen insani değerlere uymak bize de gelecek mi? İslam’ın güzelliğidir.

‘İsraf haram’dır sözü, biz uymuyoruz fakat, Hristiyan dediğimiz medeniyeti öğrenmiş, insanlar uyuyor, onların Allahtan korktuklarının % 10 kadar biz neden korkmuyoruz acaba??

İsrafa karşı duyarlı olalım’ diye paylaştım genelleme değil. İstisna-i durumdur. kurallara uygun davrananlar başımızın tacıdır.”

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN

Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: