Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaAntalyaUluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali başlıyor

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) – ANTALYA’nın Kaş ilçesinde bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali, 24- 26 Haziran’da başlayacak. Üç gün sürecek festivalde, ünlü sanatçı Hadise sahne alacak.

Kaş Belediyesi’nce bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek Uluslararası Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali 24 Haziran Cuma günü başlayacak. Pandemi nedeniyle 2 yıldır yapılamayan festival, ilçe merkezindeki kortejle başlayacak. Kaş Cumhuriyet Meydanı’nda, festivalin açılış töreni yapılacak. Halk oyunu ekiplerinin gösterisi sonrası meydanda Geleneksel Türk El Sanatları ve Karma Sergisi ve Kaş Kültürevi’nde Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin karma resim sergisi açılacak. Cumhuriyet Meydanı’nda akustik müzik konseri düzenlenecek. Kaş Amfitiyatro’da, Feyzullah Aslan ve Nermin Ertürkmen’in yazdığı ‘Yarınlara Geç Kalma’ adlı tiyatro oyunu sergilenecek.

Festivalin ikinci günü Kaş Çay Bahçesi’nde 10. Kaş Yemek Yarışması yapılacak. Aynı gün akşam saat 22.00’de Kaş Yat Limanı’nda Hadise sahne alacak. Uluslararası Likya- Kaş Kültür ve Sanat Festivali’nin son gününde yerli ve yabancı yüzücülerin katılacağı, 16’ncı Uluslararası Meis-Kaş Yüzme Yarışması gerçekleştirilecek. Yüzücüler, Kaş’ın kardeş şehri Yunanistan’ın Meis Adası’ndan başlayacak yarışta, Kaş’a kadar yaklaşık 7,1 kilometre kulaç atacak. Festival, yüzme yarışının ödül töreni sonrası Kaş Amfitiyatro’daki konserle sona erecek.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, “Uluslararası Likya-Kaş Kültür ve Sanat Festivali, 2 yıl aranın ardından yeniden start alıyor. 3 gün boyunca Kaşlı hemşerilerimiz, Kaş’ta tatil yapan konuklarımız sanatla, kültürle, müzikle, sporla buluşacak. 1997 yılında ilk kez yerel olarak başlayan festivalimiz, artık uluslararası bir boyut kazandı. Kardeş şehrimiz Yunanistan’ın Meis Adası’ndan başlayan Kaş’ta sona eren, bu yıl 16’ncısı düzenlenecek Uluslararası Meis-Kaş Yüzme Yarışması’nda dünyaya barış ve dostluk mesajları veriyoruz. Bu yüzme yarışı, festivalimize uluslararası boyut kazandırıyor. Herkesi Kaş’a, festival etkinliklerimizi izlemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler