Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaAntalyaVali Yazıcı, Konyaaltı Sahili'nde çevre temizliğine katıldı

Vali Yazıcı, Konyaaltı Sahili’nde çevre temizliğine katıldı

 

ANTALYA,(DHA) – Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Türkiye Çevre Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Çevre Müfettişliği ve Çevre Temizliği Etkinliği’ne katıldı. Vali Yazıcı, Ziya Marsel-Z. Denizhan Öner İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte Konyaaltı Sahili’ni temizleyerek çevre ve doğanın önemine dikkat çekti.

Konyaaltı Sahili’nde düzenlenen etkinliğe Vali Ersin Yazıcı, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Tevfik Altınay, Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

‘DÜNYA VE İNSAN BİRBİRİNDEN AYRILAMAZ’

Çevre duyarlılığını arttırmak ve çocuklarda çevre bilinci oluşturmak amacıyla Dünya Çevre Günü’nde, Ziya Marsel-Z. Denizhan Öner İlköğretim Okulu öğrencileri ile bir araya gelen Vali Yazıcı, doğa için atılan her adımın aslında insanlık için atıldığını ifade etti. Çevre temizliği yaparken öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, “Yaşadığımız evrende hepimiz birbirimize görünmez bağlarla bağlıyız. Bunu asla unutmayın. Biz burada sadece sahili ve denizi temizlemiyoruz. Kendi evimizi temizliyoruz. Bizim dünyadan başka gideceğimiz bir gezegen yok. O yüzden elimizden geldiğince doğayı kirletmemeye dikkat edeceğiz. İklim krizi kapımızda bu yüzden dünyamıza büyük bir ehemmiyetle yaklaşmalıyız. Dünya ile insan birbirine ayrılmaz bağlarla bağlı ve bu bağ hiçbir şekilde koparılamaz” dedi.

Sahil Güvenlik ekiplerince dalış yapılarak Konyaaltı sahilinde deniz dip temizliği de yapıldı. Vali Yazıcı, öğrencilerin sahilde hazırladığı sergiyi gezdi, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

Diğer haberler

İlgi çeken haberler