Pazartesi, Haziran 27, 2022
Ana SayfaSporVali Yazıcı şampiyonları ağırladı

Vali Yazıcı şampiyonları ağırladı

 

ANTALYA,(DHA) – ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, 2021-2022 Basketbol U18 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonu olan Antalya Gelişim Gençlik Spor Kulübü (AGGİK) Basketbol Spor Kulübü’nü makamında kabul etti. Vali Yazıcı, “İleride her birinizi Milli takımda oynarken görmek istiyorum” dedi.

AGGİK Basketbol Takımı, yerel lig, Bölge ve Anadolu Şampiyonluğunun ardından, Türkiye Şampiyonluğu kupasını kazandı. Büyük bir başarıya imza atan takım, Vali Ersin Yazıcı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, AGGİK Başkanı Cemil Güney Büge ile antrenörler Süleyman Dakak, Yunus Emre Ünver, Anıl Erşan ve kulüp oyuncuları katıldı. Antalya’da 17 yıl önce kurulan takımın oyuncuları lise öğrencilerinden oluşuyor.

HEPİNİZİ TEBRİK EDİYORUM

AGGİK Başkanı Cemil Güney Büge ve kulüp oyuncularını ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Vali Ersin Yazıcı, “Şehrimizi bu denli başarılı bir şekilde temsil ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Biliyorum ki kolay şartlar altında çalışmıyorsunuz. Ülkemizde maalesef ki futbola yapılan yatırımın ondan biri bile farklı spor dallarına yapılmıyor. Oysa ki son yıllarda yurt dışında adımızı duyuran spor branşlarının başında okçuluk, basketbol, voleybol ve salon sporları geliyor. Spora yapılan yatırımları değiştirmeliyiz. Bu yüzden sizlerin başarısı çok kıymetli ve değerli. Şampiyonlar, her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. İleride her birinizi Milli takımda oynarken görmek istiyorum” dedi.

Takım olarak büyük bir başarıya imza atan kulüp, şampiyonanın bireysel ödüllerine de damga vurdu. Takım oyuncularından Çağan Ege Özgür ve Tarkan Tunga turnuvanın en iyi 5’ine seçilirken, Berke Ersöz turnuvanın asist lideri oldu, tüm maçlarda başarılı bir performans gösteren Ramazan Bulut turnuvanın en değerli oyuncusu (mvp) ödülüne layık görüldü.

AGGİK Basketbol Spor Kulübü oyuncuları ile hatıra fotoğrafı çektiren Vali Yazıcı, takımın Antalya’da oynanan maçlarına katılmaya çalışacağını belirtti.(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Diğer haberler

İlgi çeken haberler