Cumartesi, Ekim 1, 2022
Ana SayfaAntalyaVali Yazıcı, şehit Murat Güney'in ailesini ziyaret etti

Vali Yazıcı, şehit Murat Güney’in ailesini ziyaret etti

 

ANTALYA,(DHA) – VALİ Ersin Yazıcı, 1993 yılında Bingöl’de şehit olan Er Murat Güney’in Alanya’da yaşayan ailesini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Yazıcı, “Vatan, millet ve bayrak uğrunda canlarını feda eden şehitlerimize minnettarız ruhları şad, makamları âli olsun” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, 1993 yılında Bingöl’de bölücü terör örgütlerince konvoya pusu kurulması sonucu şehit olan Er Murat Güney’in Alanya Kestel’de yaşayan annesi Rabiye Güney ve babası Mehmet Güney’i ziyaret etti. Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in eşlik ettiği ziyarette Vali Yazıcı şehide Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileklerinde bulundu.

RUHU ŞAD MEKANI CENNET OLSUN

Ziyarette şehidin ailesiyle sohbet eden Vali Yazıcı, “Önce vatan diyerek şehit olan tüm şehitlerimizden biz razıyız. Rabbim de razı olsun” dedi. Vali Yazıcı, “Şehidimizin değerli anılarını yâd ettik. Gencecik yaşında vatanı uğruna anadan, yardan, serden geçen yiğitlerin olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Biz bu yüzden güçlüyüz, bu yüzden de yıkılmayız. Ben bugün yurdu için düşünmeden canını vermiş bir kahramanı ailesinden dinleyerek yakından tanıdım. Bu yüzden onur ve gurur duydum. Şehidimizin ruhu şad mekânı cennet olsun” dedi.

DEVLET VE MİLLET OLARAK HER ZAMAN YANINIZDAYIZ

Devletin her şartta şehit ailelerinin yanında olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, şöyle konuştu;

“Şehitlerimiz biliyorlar ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti daima şehit ailelerinin yanındadır. Bizler sizlerin emrine amadeyiz. Bunu sakın unutmayın lütfen. Bizler ne yapsak sizlere ve değerli şehidimize olan borcumuzu ödeyemeyiz. Vatanı için varlığını feda eden bir kahramanın hakkı nasıl ödenebilir ki? Bu yüzden sizler bize emanetsiniz. Devlet ve millet olarak her zaman yanınızdayız. Devletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecek. Devletimizin tüm imkânları sizlerin hizmetindedir. Sizlere sabırlar diliyorum” diye konuştu.

Vali Yazıcı ve protokol üyeleri şehit ailesi ile sohbetin ardından aileye Türk Bayrağı hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.(DHA)

FOTOĞRAFLI

 

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: