World Kinect temettüyü hisse başına 0,17 dolara yükseltti

0

MIAMI – Küresel bir enerji yönetimi firması olan World Kinect Corporation (NYSE: WKC), üç aylık nakit temettüsünü %21 oranında artırarak hisse başına 0,14 dolardan 0,17 dolara yükseltti. Şirket, temettünün 16 Nisan 2024 tarihinde, 25 Mart 2024 tarihi itibariyle kayıtlarda yer alan hissedarlara dağıtılacağını duyurdu.

Temettüyü artırma kararı, şirketin güçlü işletme nakit akışı ve sağlam bilançosuyla vurgulanan sağlam finansal pozisyonunu yansıtıyor. World Kinect’in Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Direktörü Ira M. Birns, şirketin bir yandan hissedarlarına sermaye getirisi sağlarken diğer yandan da ana faaliyet alanlarına yatırım yapmaya odaklandığını vurguladı.

Birns, “Güçlü işletme nakit akışımız ve sağlıklı bilançomuz bize bir yandan temel faaliyetlerimize yatırım yapmaya devam etme esnekliği sağlarken diğer yandan da hissedarlarımıza sermaye getirisi sağlıyor” dedi. Birns ayrıca temettü artışının, hisse geri alım faaliyetlerinin yanı sıra, firmanın uzun vadeli hissedar değerini artırmayı amaçlayan kapsamlı sermaye tahsisi stratejisinin bir parçası olduğunu belirtti.

Merkezi Miami, Florida’da bulunan World Kinect Corporation, enerji yönetimi hizmetlerinde uzmanlaşmıştır ve havacılık, denizcilik ve kara taşımacılığı dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde 150.000’den fazla müşteriye hizmet vermektedir. Temel hizmetlerine ek olarak World Kinect, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da doğal gaz ve elektrik tedarik etmekte ve sürdürülebilirlikle ilgili genişleyen bir ürün ve hizmet yelpazesi sunmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.