Çarşamba, Eylül 28, 2022
Ana SayfaSon dakikaYangında Mahsur Kalan Kadın Ve Bebek İtfaiye Merdiveni İle Kurtarıldı

Yangında Mahsur Kalan Kadın Ve Bebek İtfaiye Merdiveni İle Kurtarıldı

ERZURUM’da bir apartmanın 1’inci katında çıkan yangında, 5’inci katta ailesiyle birlikte mahsur kalan 3 aylık Vedat Kılıç ile koronavirüs nedeniyle karantinada olan kadın, itfaiye ekipleri tarafından sepetli yangın merdiveniyle kurtardı.

Merkez Palandöken ilçesinde 6 katlı apartmanın 1’inci katında oturan Ömer Faruk Bayoğlu’na ait evde dün gece henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine adrese sevk edilen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. İçerisi dumanla kaplanan binada alt katta oturanlar kapıdan çıkarıldı. Üst katta oturanlar ise mahsur kaldı. İtfaiye ekipleri alevlere müdahale ederken, binanın 5’inci katında yaşayan Kılıç ailesinin 3 aylık bebeği ile yine aynı katta karantinada olan kadın, sepetli yangın merdiveniyle kurtarıldı. Vedat bebeğin ailesi ile diğer dairelerde oturanlar ise bir süre sonra kapıdan tahliye edildi. Ambulansta müdahale edilen bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Dumandan etkilenen kişilere de ambulansta oksijen tedavisi uygulandı.

Yangından annesi, babası ve kardeşiyle kurtulan Rabia Kılıç, gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattı. Rabia Kılıç, “Babam kapıyı açarak bağırdı. “Yangın çıktı” dedi. Kardeşimi hazırlayıp çıktık. Bir daha yukarı çıkardılar. Komşumuzun evine girdik. Oradan sağ olsun bizi çıkardılar” dedi.

Kısa sürede söndürülen yangında evde hasar oluştu.

FOTOĞRAFLI

Yangında Mahsur Kalan Kadın Ve Bebek İtfaiye Merdiveni İle Kurtarıldı

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: