Çarşamba, Eylül 28, 2022
Ana SayfaManavgatYurdakul: ‘Bugünkü CHP’nin Atatürk’le bağı kalmadı’

Yurdakul: ‘Bugünkü CHP’nin Atatürk’le bağı kalmadı’

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin danışmanlarından Ahmet Selim Yurdakul, Manavgat İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti.

MHP Manavgat İlçe Başkanı Nooman Enhoş ve parti yöneticileri tarafından karşılanan Yurdakul’un ziyaretinde Manavgat Ülkü Ocağı Başkanı Yusuf Özçelik, geçmiş dönem MHP Antalya milletvekili Tarkan Akıllı, Manavgat Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Abdullah Akça, MASİAD Başkanı Mücahit Tatar, MHP’li belediye meclisi üyeleri ve partililerde yer aldı.

Ziyarette gündemi değerlendiren Ahmet  Selim Yurdakul, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla Anadolu’yu il il, ilçe ilçe dolaştıklarını belirterek, “Vatandaşlarımıza CHP’nin HDP ile yaptığı işbirliğini ve ülkeye nasıl ihanet ettiklerini tek tek anlatıyoruz” dedi. CHP’ninTürkiye’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulduğunu anlatan Yurdakul, “Maalesef bugünkü Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’nin Atatürk’le bir bağı kalmamıştır. Atatürk’ün CHP’si değildir” dedi.

HDP İLE İŞBİRLİĞİ YAPIYORLAR

Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’nin, bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi kuruluşu olan HDP ile yaptığı işbirliklerini anlatan Yurdakul, şunları söyledi:

“7 Haziran 2015 seçimlerinin ardından PKK terör örgütü, 19 farklı yerde sözde özyönetimler ilan ederek terörünü başlattı. 22 Temmuz 2015 ile Ocak 2017 arasında  859 güvenlik görevlisi şehit oldu, 4711 güvenlik görevlisi de yaralandı. O tarihlerde ülke sınırları içerisinde beka mücadelesi verilirken, ‘bu suça ortak olmayacağız’ diyerek devleti katliam yapmakla suçlayıp, Türkiye’ye dış müdahaleyi meşru gören ‘barış için akademisyenler’ adıyla örgütlenen yerli ve yabancı 2212 haini devlet görevlerinden uzaklaştırdı. Bu hainler için yüce Meclis’e bir kanun teklifi de veren Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin bütün meydanlarını ‘Barış akademisyenlerini görevine iade edeceğiz’ afişleriyle donattı. Yani Kemal Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’yle Atatürk’ün kurduğu CHP arasında dağlar kadar fark vardır” dedi.

DARBE GİRİŞİMİNİ TİYATRO SAHNESİNE BENZETTİ

Türkiye’de 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişiminin aslında bir işgal hareketi olduğunu söyleyen Yurdakul, “Ordunun içine sızan FETÖ’cü hainler insanlarımızın üzerine bomba yağdıracak kadar alçalmışlardır ve milli iradenin tecelli ettiği gazi meclisimizi bombalamışlardır. ‘Darbe girişimi olursa tankın önüne ilk ben çıkarım’ diye Kemal Kılıçdaroğlu, o gece havalimanında tankların arasından sessizce ve hiçbir sorun olmadan geçip belediye başkanının evine gitmiş ve orada ülkemizin darbe, bizim ifademizle ‘işgal ve parçalanma girişimini’ izleyerek yaşananları bir tiyatro sahnesi olarak nitelendirmiştir. Bu Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’nin ülkeye yaptığı ihanettir” dedi.

Yapılan en son Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında bir televizyon programında CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in yaptığı konuşmayı hatırlatan Yurdakul, “Özgür Özel, ‘Bizim adayımız eğer 2’nci turda  cumhurbaşkanı seçilirse Temel Karamollaoğlu ve Meral Akşener’le birlikte Selahattin Demirtaş’ın da cumhurbaşkanı yardımcısı olmasını teklif edeceğiz’ demiştir. Bu durum bunlarının ittifakının HDP’yle yaptığı ittifakı açıkça göstermekte değilmidir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, PKK’nın televizyonu IMC TV’nin kapatılmasını eleştirerek, ‘özgür medyayı korumamız lazım, Niçin kapatıyorsunuz’ diye destek vermiştir” diye konuştu.

6’LI İTTİFAK TÜRK VE ATATÜRK’Ü SİLDİ

Ahmet Selim Yurdakul, CHP’nin öncülüğünde kurulan 6 partili ittifakın 48 sayfalık bir metin hazırlayıp kamuoyuna yayınladığını hatırlatarak, “Bu metinde hiçbir yerde Atatürk yok, Türk devleti yok. ‘Türk’ kelimesi sadece bir yerde, ‘Türk Ceza Kanunu’ ifadesinde geçiyor. Biz MHP olarak AK Parti’yle hazırladığımız 5 maddelik ittifak sözleşmesinde hem Türk, hem Atatürk hemde milli ve manevi değerlerimiz vardır” dedi.

Ahmet Selim Yurdakul, CHP ve kurduğu 6 partili ittifakın HDP ve kandille işbirliğinin ayan beyan ortaya çıktığını anlattı.

YORUMLARINIZI FACEBOOK ÜZERİNDEN YAZIN
Diğer haberler

İlgi çeken haberler

%d blogcu bunu beğendi: