Salı, Haziran 28, 2022
Ana SayfaEkonomiZabıta polis uyardı, vatandaş dinlemedi

Zabıta polis uyardı, vatandaş dinlemedi

Manavgat Pazartesi pazarında sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda zabıtanın yaptığı uyarılara vatandaşlar uymadı. İbrahim Sözen Caddesi’ne bulunan bir banka şubesi önünde toplanan kalabalığa polisin yaptığı uyarılarda fayda etmedi.

İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüs önlemleri kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta 48 saatliğine uygulanan sokağa çıkma yasağının sona ermesinin ardından Antalya’nın Manavgat ilçesinde vatandaşlar pazaryerine ve banka şubelerine akın etti.

 

ZABITA MASKE DAĞITTI, UYARDI

Manavgat’ın en büyük pazarlarından 2 pazarından biri olan Pazartesi Pazarı girişinde önlem alan zabıta ekipleri hem pazara girenlere maske dağıttı, hemde tek tek 2 metrelik sosyal mesafe kuralına uymaları gerektiğini hatırlattı.

 

UYARI LEVHASININ ÖNÜNDE

Pazar içerisine Manavgat Belediyesi tarafından konulan ‘sosyal mesafenin korunması, ürünlerin seçilmemesi’ gibi çeşitli uyarıların yazılı olduğu levhalara rağmen vatandaşların bir çoğu sosyal mesafe kuralına uymadığı gibi ürünleri kendileri seçerek aldı. Bazı tezgahlarda satıcıların ürünleri seçmelerine imkan tanımamasına rağmen bazı tezgahlarda da vatandaşların kendilerinin almalarına müsaade edildiği dikkati çekti.

POLİS GELDİĞİNDE AYRILDILAR, GİDİNCE TOPLANDILAR

Öte yandan ilçede bankalar caddesi olarak bilinen Antalya Caddesi ve İbrahim Sözen caddelerinde polis ekipleri sürekli dolaşarak vatandaşları sosyal mesafe konusunda uyardı. Polisin uyarısı sırasında sosyal mesafede belirtildiği şekilde birbirinden uzaklaşan vatandaşlar, polis ekipleri ayrıldıktan sonra yeniden banka önüne yığıldı

Diğer haberler

İlgi çeken haberler