7 yıl sonra Nintendo Switch 2 geliyor!

0

Nintendo’nun milyonlarca satan el konsolu Switch’in, hala iyi bir kullanıcı deneyimi sunmasına rağmen teknoloji olarak geri kalmaya başladığına yönelik eleştiriler geliyordu. Her şeyin hızla değiştiği bu sektörde 7. yılını dolduran konsol için, artık emekli olma vakti gelmiş gibi görünüyor. Ortaya çıkan ilk sızıntılara göre, Nintendo Switch 2 mart ayında tanıtılabilir!

Nintendo Switch 2 vakti!

Ünlü Nintendo fanlarından Felipe Lima da iddiaları doğruladı. Switch meraklılarının mart ayını beklemesi gerektiğini söyleyen Lima, bundan neredeyse emin olduğunu öne sürdü. Ayrıca şirket için oyun tasarlayan yapımcıların da mart ayındaki dev organizasyon için büyük bir hazırlık içinde olduğu konuşuluyor. Tedarik zincirindeki bazı firmalar ise Nintendo Switch 2 için şimdiden stok siparişi vermeye başladı bile.

Ancak belirtmek gerekiyor ki, sızıntılar dışında şirket tarafından yapılan resmi bir açıklama mevcut değil. Ek olarak Nintendo Switch 2 önümüzdeki mart ayında duyurulsa bile, piyasaya sürülmesi için daha oldukça zaman var. Cihazın Türkiye’ye resmi olarak gelme şansı ise şu an için yok gibi görünüyor. Ancak Nintendo ileriki zamanda ülkemizde bir ofis açmayı düşünür mü bilinmez.

Nintendo, sadece Switch’e özel oyunlarla dünyanın her yerindeki oyuncuların gönlünü kazanmaya devam edecek gibi duruyor. Örneğin geçtiğimiz ekim ayında piyasaya sürülen Super Mario Kardeşler Wonder, kısa süre içerisinde 12 milyon adetlik bir satış rakamına ulaştı.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Fikirleriniz bizim için değerli.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/7-yil-sonra-nintendo-switch-2-geliyor