Acushnet hisseleri beklenenden kötü gelen 4. çeyrek sonuçlarıyla düşüşe geçti

0

FAIRHAVEN, Mass. – Önde gelen golf ürünleri şirketlerinden Acushnet Holdings Corp. (NYSE:GOLF) dördüncü çeyrek kazançlarının analist beklentilerinin altında kaldığını bildirdi.

Titleist ve FootJoy markalarıyla tanınan şirket, analist tahmini olan -$0.38’in biraz altında kalan -$0.41’lik bir dördüncü çeyrek düzeltilmiş EPS açıkladı. Çeyrek geliri de beklentilerin altında kaldı ve 429,32 milyon dolarlık konsensüs tahminine kıyasla 412,96 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Şirket hisseleri açıklamanın ardından %0,23’lük marjinal bir düşüş yaşadı. Acushnet’in 2024 yılının tamamı için öngördüğü gelir 2,45 milyar dolar ile 2,5 milyar dolar arasında olup, orta noktası 2,475 milyar dolar ile 2,455 milyar dolarlık konsensüsün biraz üzerinde.

Acushnet basın açıklamasında, tüm golf ürün kategorilerinde performans ve kalitede liderlik etme misyonunu uzun süredir devam ettirdiğini vurguladı. Dördüncü çeyrek sonuçlarının Wall Street’in tahminlerinin altında kalmasına rağmen, şirket golf endüstrisindeki en iyi oyuncu konumunu sürdürmeye kararlı.

Acushnet CEO’su veya CFO’su yaptığı açıklamada, şirketin kalite mükemmelliği ve performans odaklı ürünlere odaklandığının altını çizerek, kendini işine adamış ve seçici golfçülere ve onları destekleyen golf mağazalarına hizmet etmeye olan bağlılıklarını yineledi.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.