AGM Group küresel madencilik sektöründe büyümeyi hedefliyor

0

PEKİN – Pekin merkezli bir teknoloji şirketi olan AGM Group Holdings Inc. (NASDAQ: AGMH), Bitcoin madenciliği ve veri merkezi operasyonlarını küresel çapta genişletmeye yönelik stratejik girişimini duyurdu.

Fintech yazılım hizmetleri ve yüksek performanslı donanım ve bilgi işlem ekipmanı üretiminde uzmanlaşan şirket, portföyünü dijital teknoloji ve kripto para madenciliğinin yanı sıra teknoloji donanımı araştırma, geliştirme, üretim ve satışını da içerecek şekilde genişletiyor.

Genişleme planı, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Orta Asya’daki stratejik konumlarda Bitcoin madenciliği veri merkezlerinin ve barındırma hizmetlerinin kurulmasını ve işletilmesini içeriyor. AGM Group, 2024 yılı sonuna kadar dünya çapında 200MW’a kadar veri merkezini yönetmeyi, 5 EH/s’ye kadar hash oranına ulaşmayı ve 50.000’den fazla madencilik makinesini konuşlandırmayı hedeflemektedir.

AGM Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Bay Zhu Bo, şirketin büyümesi ve madencilik sektöründeki rolü konusunda iyimser olduğunu ifade etti. Enerji sağlayıcıları ve bitcoin madencilik çiftliklerinin yanı sıra madencilik barındırma hizmetlerine ihtiyaç duyan müşterilerle devam eden görüşmelerin altını çizdi.

AGM Group’un stratejisi kendi inşa ettiği projeleri, ortak madencilik girişimlerini ve stratejik satın almaları içeriyor. Şirket, küresel madencilik sektöründe önemli bir oyuncu olmak için sektördeki uzmanlığından ve enerji ortaklarıyla olan ilişkilerinden yararlanmayı amaçlamaktadır.

Firmanın yaklaşımı, potansiyel müşterilere uzmanlık ve erişim sağlayarak ev sahibi müşteriler ile enerji ortakları arasında bir kanal görevi görmektir. Bu stratejik hamle, hissedar değerini artırma hedefiyle daha kapsamlı bir iş yapısı oluşturmayı ve büyümeyi hızlandırmayı amaçlamaktadır.

Nisan 2015’te kurulan AGM Group Holdings Inc. küresel fintech ve blockchain ekosisteminde önemli bir katılımcı olmaya kararlıdır.

Bu bilgiler AGM Group Holdings Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.