Agrify, HarvestWorks Farm ile 3,4 milyon dolarlık anlaşma imzaladı

0

TROY, Mich. – Kenevir endüstrisi için gelişmiş yetiştirme ve ekstraksiyon çözümleri sunan Agrify Corporation (NASDAQ:AGFY), New Jersey merkezli lisanslı bir kenevir işletmecisi olan HarvestWorks Farm ile çok yıllı önemli bir anlaşma yaptığını duyurdu. Değeri 3,4 milyon dolar olan anlaşma 156 Dikey Tarım Ünitesi (VFU) ve komple Anahtar Teslim Saf Basınçlı Solventsiz ekstraksiyon Laboratuvarı Paketi satın alınmasını içeriyor.

Ortaklık ayrıca pound başına 350 dolar olarak belirlenen Üretim Başarı Ücretleri (PSF) ile 2 yıllık bir Hizmet Destek Anlaşması ve yaklaşık 1 milyon dolar değerinde 5 yıllık bir SaaS Ücret Anlaşması da içeriyor. CEO Rita Ruggieri liderliğindeki HarvestWorks Farm, New Jersey’de kenevir ekimi ve üretimi için ilk lisanslı operatörlerden biridir ve toptan dağıtım için yüksek kaliteli kenevir ürünleri üretmeye odaklanmaktadır.

Agrify Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Raymond Chang, Ruggieri’nin girişimcilik başarısını ve kenevir sektöründeki uzmanlığını vurgulayarak işbirliğinden duyduğu heyecanı dile getirdi. Anlaşma, 2024 yazının başlarına kadar New Jersey pazarına bir dizi yenilikçi kenevir ürünü sunmaya hazırlanıyor.

HarvestWorks Farm, 20.000 metrekarelik tesislerinde 70 adet çift istifli VFU’nun dağıtımını başlattı ve bir sonraki aşamada 80’den fazla VFU’yu daha dahil etmeyi planlıyor. Hizmet anlaşmasının bir parçası olarak Agrify, optimum üretim kalitesi ve verimliliği sağlamak için yerinde operasyonel destek sağlayacaktır. Agrify, her bir VFU’nun yılda ortalama 40 kilo birinci sınıf çiçek üretebileceğini tahmin ediyor.

Rita Ruggieri, Agrify ekibini ekipman kurulumundaki yardımları ve HarvestWorks personelini çeşitli yüksek kaliteli konsantreler üretme becerileriyle donatan gelişmiş solventsiz eğitim programı için övdü. Şirket, New Jersey’de gelişmekte olan yetişkin kullanımı pazarına tutarlı, yüksek kaliteli kenevir ürünleri sunmak için Agrify’ın teknoloji ve verilerinden yararlanmayı dört gözle bekliyor.

Bu duyuru Agrify Corporation tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

InvestingPro Insights

Agrify Corporation (NASDAQ:AGFY) HarvestWorks Farm ile gelecek vaat eden bir anlaşma yaparken, yatırımcıların şirketin mali sağlığını ve piyasa performansını göz önünde bulundurması çok önemlidir. InvestingPro verilerine göre, Agrify’ın piyasa değeri 3,42 milyon dolar gibi mütevazı bir seviyede bulunuyor. Bu rakam, şirketin büyüklüğü hakkında bir fikir verirken, rekabetçi bir sektörde karşılaşılan zorlukları da yansıtıyor.

InvestingPro İpuçları, Agrify’ın önemli bir borç yüküyle çalıştığını ve faiz ödemelerini yapmakta zorlanabileceğini, bunun da şirketin finansal sürdürülebilirliği konusunda endişelere yol açabileceğini vurguluyor. Analistlerin şirketin bu yıl kârlı olmasını beklememesi ve hisse senedi fiyatının son bir yıldaki %93,8’lik düşüş de dahil olmak üzere çeşitli zaman dilimlerinde önemli ölçüde düşmesi, finansal görünümün baskı altında olduğunu gösteriyor. Bu faktörler, hisse senedinin yüksek fiyat oynaklığı ile birleştiğinde, potansiyel yatırımcılar için durum tespitinin öneminin altını çiziyor.

Bu zorluklara rağmen analistler, içinde bulunduğumuz yılda satışların artmasını bekliyor ve bu da HarvestWorks Farm ile yapılan anlaşma gibi yeni anlaşmalarla faaliyetlerini genişleten Agrify için bir umut ışığı olabilir. İlgilenen yatırımcılar, bu karmaşık dinamikleri yönlendirmeye yardımcı olabilecek ek InvestingPro İpuçları ve verileri bulabilirler. InvestingPro’da Agrify için şirketin beklentileri hakkında daha derin bilgiler sunan 20 ipucu daha mevcut. Bu bilgilere erişmek ve yatırım stratejinizi geliştirmek için PRONEWS24 kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirimden yararlanabilirsiniz.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.