Apple’ın Çin’deki yetkili satıcıları iPhone 15 modellerinin fiyatlarını düşürdü – Bloomberg

0

Bloomberg tarafından Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre, Çin’deki Apple (NASDAQ:AAPL) satıcıları iPhone 15 modellerinin fiyatını 180 dolara kadar düşürerek tüketici ilgisinde sürekli bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Fiyat indirimlerinin, Ocak ayında Apple’ın resmi web sitesindeki yaygın olmayan indirimlerin ardından, Ay Yeni Yılı tatilinden sonra başladığı bildirildi.

Yayına göre, iPhone 15 Pro Max şimdi Alibaba Group Holding Ltd’nin Tmall’unda 1.300 yuan (180 $) daha ucuza satın alınabiliyor. Bu fiyat indirimi, şirketin geçen yılın aynı döneminde akıllı telefon yelpazesinde sunduğu yaklaşık 120 dolarlık indirimden daha önemli.

Bloomberg ayrıca, benzer fiyat indirimlerinin JD.com’un çevrimiçi pazarında da mevcut olduğunu, Apple mağazasının ise cihazları ilk fiyatlarından satmaya devam ettiğini bildirdi.

Çin’deki ekonomik zorluklar ve Huawei’nin akıllı telefon bölümünün rekabetçi yükselişinin zor bir pazar ortamına katkıda bulunmasıyla birlikte, en son iPhone serisine olan taleple ilgili endişeler devam ediyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından doğrulanmıştır. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.