AXIS Capital yeni yönetim kurulu başkanını atadı

0

PEMBROKE, Bermuda – AXIS Capital Holdings Limited (NYSE:AXS), W. Marston (Marty) Becker’in Mayıs 2024’te şirketin Yıllık Genel Kurul Toplantısı sırasında icracı olmayan Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevi devralacağını duyurdu.

Becker, Mayıs 2020’den beri bu görevi yürüten Henry B. Smith’in yerine geçecek ve yönetim kurulunda kalmaya devam edecek. Haziran 2020’de AXIS Yönetim Kurulu’na katılan Becker, (yeniden) sigortacılık sektöründe kırk yılı aşan kariyerinde edindiği zengin deneyimi de beraberinde getirdi.

Becker, Bermuda, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Avustralya’daki çeşitli sigorta, reasürans ve brokerlik kuruluşlarında Başkan ve CEO rolleri de dahil olmak üzere çok sayıda liderlik pozisyonunda bulundu.

Smith, Becker’ın şirkete katkılarını överek AXIS’in “Marty’nin bilgeliğinden ve özel mülk ve kaza alanındaki derin anlayışından çok faydalandığını” belirtti. Ayrıca Becker’in, taşıyıcıların işlerini geliştirmelerine ve hissedar değerini artırmalarına öncülük etme konusundaki kanıtlanmış geçmiş performansının da altını çizdi.

Becker, Smith’in liderliği için minnettarlığını ifade etti ve AXIS’in CEO Vince Tizzio’nun yönetimi altında kaydettiği ilerlemeyi sürdürmeyi dört gözle beklediğini belirtti. Tizzio da Smith’in rehberliğini takdirle karşıladığını ve Becker ile çalışmaya hevesli olduğunu ifade ederek, onun kapsamlı sektör bilgisinin liderlik ekibine büyük fayda sağlayacağını öngördüğünü belirtti.

AXIS Capital, 31 Aralık 2023 itibariyle 5,3 milyar dolar özkaynağa sahip, sigorta ve reasürans çözümleri sunan küresel bir özel sigortacıdır. Şirket, Bermuda, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Singapur ve Kanada dahil olmak üzere birçok yerde faaliyet göstermektedir ve Standard & Poor’s ve A.M. Best’ten güçlü finansal güç derecelerine sahiptir.

Bu liderlik değişikliği AXIS Capital Holdings Limited’in basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.