Bakkt, ilave varantlarla birlikte 0,867 $’dan hisse satışını duyurdu

0

ALPHARETTA, Ga. – Dijital varlık yönetim firması Bakkt Holdings, Inc. (NYSE: BKKT), A sınıfı adi hisse senedi ve varantlarının iki ayrı arzda satışı için anlaşmalar yaptığını duyurdu. Şirket, bu işlemlerden masraflardan önce yaklaşık 42,4 milyon dolar toplamayı bekliyor.

Kurumsal yatırımcılara yönelik ilk arz, 46.136.102 adet A Sınıfı adi hisse senedi ve bunun yerine önceden fonlanmış varantları satın alma seçeneğiyle birlikte eşit varantları içeriyor. Bu hisseler ve varantların her biri 0,8670 $ olarak fiyatlandırılmıştır. Önceden fonlanmış varantlar 0,0001 $’dan hemen kullanılabilecek ve süresi dolmayacaktır. Bu arz 4 Mart 2024 tarihinde kapanacaktır.

Aynı zamanda Bakkt, Intercontinental Exchange, Inc. (ICE)’nin bir iştirakine aynı fiyatlandırma koşullarıyla 11.534.025 adede kadar hisse ve beraberindeki varantları satmayı kabul etmiştir. Bu arzın bir kısmı kurumsal yatırımcıların arzı ile eş zamanlı olarak kapanacak, geri kalanı ise hissedarların onayını beklemektedir.

Hem Sınıf 1 hem de Sınıf 2 varantlar, kapanıştan altı ay sonra hisse başına 1,0200 $’dan nakit veya nakitsiz olarak kullanılabilecek ve beş buçuk yıl sonra sona erecektir. Sınıf 2 varantlar ayrıca belirli koşullar altında nakitsiz kullanım için bir hüküm içermektedir. Yatırımcılar Sınıf 1 ve Sınıf 2 varantları eşit olarak paylaştıracaklardır.

ICE ayrıca, Bakkt’ın ek hisse ve varant ihraç etmesini sağlayacak teklifleri destekleyen bir oylama destek anlaşması taahhüt etti. Bir Stifel Şirketi olan Keefe, Bruyette & Woods, kurumsal arz için münhasır yerleştirme aracısı olarak görev yaptı.

Bakkt net gelirleri öncelikle işletme sermayesi ve genel kurumsal amaçlar için kullanmayı planlamaktadır. Arzlar, Bakkt’ın 14 Şubat 2024 tarihinde yürürlüğe girecek olan raf kayıt beyanı kapsamında gerçekleştirilmektedir ve alışılagelmiş kapanış koşullarına tabidir.

Bu duyuru bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve bu menkul kıymetlerin satışı için bir teklif teşkil etmemektedir. Satış, herhangi bir eyalet veya yargı bölgesinin menkul kıymetler yasaları uyarınca tescil veya yeterlilikten önce yasadışı olan yerlerde yasaktır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.