Biotricity Kanada kardiyoloji pazarına giriyor

0

REDWOOD CITY, CA – Tıbbi tanı ve tüketici sağlığı teknolojisi şirketi Biotricity Inc. (NASDAQ:BTCY), 1,56 milyar ABD Doları değerindeki Kanada Kardiyoloji Cihazları pazarına girmek için Kanada Sağlık Bakanlığı’ndan onay aldı. Bu düzenleyici dönüm noktası, Biotricity’nin amiral gemisi ürünü Biotres’i, kardiyovasküler hastalıkların sağlık hizmetleri maliyetlerinin önemli bir bölümünü oluşturduğu Kanada pazarına sunmasına olanak tanıyor.

Kardiyovasküler hastalıklar Kanada’da yetişkinlerin yaklaşık %8,3’ünü etkileyen ve çok sayıda hastaneye yatışa yol açan önemli bir sağlık sorunudur. Biotricity’nin Biotres cihazı, kalp hastalığı ve ilgili durumlarla yaşayan 2,4 milyondan fazla Kanadalının ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Biotres’in onaylanması, şirketin bireylerin sağlıklarını proaktif bir şekilde yönetmelerini sağlayan yenilikçi teşhis çözümleri sunma misyonuyla uyumludur.

Biotricity Kurucusu ve CEO’su Dr. Waqaas Al-Siddiq, Kanadalıların sağlığına ve refahına katkıda bulunma fırsatından duyduğu heyecanı dile getirdi. Biotricity, sağlık sektöründe önemli bir artış göstermesi beklenen ve giderek büyüyen giyilebilir teknoloji pazarından yararlanmayı hedefliyor.

Şirket kendisini Kanada’da her yıl büyümesi beklenen dijital tedavi ve bakım pazarının ön saflarında konumlandırıyor. Biotricity’nin inovasyona olan bağlılığı, kardiyak izleme cihazları ve hassas ve kişiselleştirilmiş sağlık hizmeti önlemleri sağlayan bir uzaktan izleme platformu geliştirmesinde kendini göstermektedir.

Biotricity’nin Kanada pazarına girişi, basın açıklamasına dayanıyor ve pazar erişimini genişletirken önemli bir sağlık sorununu ele almak için stratejik bir hamleyi temsil ediyor. Şirketin kardiyovasküler sağlık ve uzaktan izleme çözümlerine odaklanması, erişilebilir sağlık teknolojilerine yönelik artan taleple uyumludur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.