Boyd Gaming üç aylık temettüyü hisse başına 0,17 dolara yükseltti

0

LAS VEGAS – Boyd Gaming Corporation (NYSE: BYD) bugün Yönetim Kurulu’nun şirketin üç aylık temettü artışını onayladığını duyurdu. Temettü hisse başına 0,16 $’dan 0,17 $’a yükseltilerek hissedar getirilerinde bir büyüme kaydedildi.

Bu artırılmış temettünün 15 Mart 2024 tarihi itibariyle kayıtlarda yer alan hissedarlara 15 Nisan 2024 tarihinde ödenmesi planlanıyor.

1975’te kurulan Boyd Gaming, 10 eyalette 28 oyun eğlence tesisinden oluşan çeşitlendirilmiş bir portföy işletmektedir. Şirket ayrıca Kuzey Kaliforniya’da bir kabile kumarhanesini yönetmekte ve çevrimiçi kumarhane oyunlarında hem işletmeden işletmeye hem de işletmeden tüketiciye segmentlerine hitap eden Boyd Interactive’i işletmektedir.

Boyd Gaming aynı zamanda stratejik bir ortaktır ve ülkenin spor bahisleri pazarında önde gelen bir oyuncu olan FanDuel Group’un %5’lik hissesine sahiptir.

Temettü artışına ilişkin bu son duyuru Boyd Gaming Corporation’ın basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.