Brink’s kazançlarını artırdı, hisseler güçlü beklentilerle %4’ün üzerinde yükseldi

0

RICHMOND, Va. – Nakit yönetimi, güvenli lojistik ve ödeme çözümlerinde küresel bir lider olan The Brink’s Company (NYSE:BCO), analist beklentilerini aşan kazançlarla güçlü bir dördüncü çeyrek bildirdi ve önümüzdeki yıl için iyimser bir tahmin yaptı.

Şirket dördüncü çeyrek düzeltilmiş EPS’sini 2,76 $ olarak açıklayarak 2,53 $’lık analist tahminini geride bıraktı. Çeyrek geliri ise 1,25 milyar dolar ile beklentiler doğrultusunda gerçekleşti.

Şirketin hisse senedi fiyatı, yatırımcıların kazanç artışına ve güçlü ileriye dönük yönlendirmeye tepki göstermesiyle %4,49 oranında artış göstererek haberlere olumlu yanıt verdi.

Brink’s, 2024 yılının tamamı için 7,66 $’lık konsensüs tahmininin üzerinde olan 7,30 $ ila 8,00 $’lık bir EPS aralığı ile bir tahmin belirledi. Ayrıca şirket, 5,025 milyar dolarlık analist konsensüsünü aşarak gelirin 5,075 milyar dolar ile 5,225 milyar dolar arasında gerçekleşmesini bekliyor.

Brink’s 2024 yılının tamamı için düzeltilmiş FAVÖK’ün 935 milyon ila 985 milyon dolar arasında olmasını beklerken, serbest nakit akışı tahminleri 415 milyon ila 465 milyon dolar arasında değişiyor. Bu rakamlar şirketin büyüme ve kârlılığı sürdürme kabiliyetine olan güvenini yansıtıyor.

Başkan ve CEO Mark Eubanks şirketin performansıyla ilgili olarak şunları söyledi: “2023 yılında işimizin dönüşümünde kararlı bir adım attık. Ekibin kâr marjlarını genişletirken daha yüksek marjlı AMS ve DRS müşteri tekliflerinde büyüme sağlama becerisinden gurur duyuyorum.” Ayrıca, şirketin disiplinli sermaye tahsisi politikasının ve hedeflenen aralıkta kaldıracın azaltılmasını sağlayan yıl için rekor serbest nakit akışının altını çizdi.

Şirketin dördüncü çeyrekteki başarısı, AMS ve DRS’de üst üste sekizinci çeyrekte çift haneli organik büyümeye işaret eden %9’luk organik büyümeden kaynaklandı. Bununla birlikte, faaliyet kârları belirli pazarlardaki jeopolitik ve ekonomik belirsizliklerden ve Kuzey Amerika’daki yüksek marjlı hizmetlerdeki yavaş büyümeden etkilenmiştir.

Brink’s ileriye dönük olarak orta-tek haneli gelir artışına ve AMS ve DRS’de çift haneli organik büyümenin devamına odaklanırken, verimlilik girişimleri ve Kuzey Amerika’da iyileştirilmiş büyüme ve karlılık karışımı yoluyla düzeltilmiş FAVÖK marjlarının genişlemesi beklenmektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.