Bu oyun, sadece bir günde God of War’ı geçti!

0

PlayStation’ın özel oyunlarından biri olan Helldivers 2, 8 Şubat’ta Steam‘de yayınlandı. Arrowhead Game Studios tarafından geliştirilen aksiyon oyunu, sadece bir gün içerisinde Steam listelerini altüst etti. Oyunun başlangıcı, God of War‘dan bile daha başarılı oldu.

Helldivers 2 eşzamanlı oyuncu rekoru kırdı

SteamDB’ye göre, Helldivers 2 piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra Steam’de 81 bin 840 eşzamanlı oyuncuya ulaştı. Bu da PlayStation Studios tarafından geliştirilen bir oyun için şimdiye kadarki en büyük lansmanı yakaladığını gösteriyor.

Bu rakam ile Helldivers 2, geçtiğimiz yıllarda Steam üzerinden çıkış yapan God of War’ı geçtiğini gösteriyor. 2022 yılında yayınlanan yapım, Steam’de 73 binden fazla eşzamanlı oyuncuya ulaşmıştı. Yaklaşık iki yıldır PlayStation Studios için zirvedeydi.

Helldivers 2’nin oyuncu sayısı, lansman sırasında yaşanan teknik sorunlara rağmen oldukça etkileyici. Arrowhead Game Studios CEO’su Ebba Ljungerud, çıkış gününde beklenmedik bir talep gördüklerini söyledi. Bu da şirketin, sunucu sorunları yaşamasına yol açtı.

Bugün itibarıyla sorunlar çözülmüş durumda. Aktif oyuncu sayısı ise 45 bin kişi civarında. 39 dolarlık bir fiyatlandırmaya sahip olan oyun, birçok oyuncunun gözdesi haline gelmiş durumda.

Bilmeyenler için Helldivers serisi; galaksiyi uzaylı tehditlerinden kurtarmak için rol alan Helldivers’ın elit kuvvetlerini anlatıyor. Oyuncular da galaksiler arası bir mücadeleyi kazanmak için kıyasıya mücadele ediyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/helldivers-2-eszamanli-oyuncu-rekoru