Citi, Steven Madden hisselerinin fiyat hedefini 41 dolardan 43 dolara yükseltti

0

Perşembe günü Citi, Steven Madden, Ltd. için finansal görünümünü güncelledi. (NASDAQ: SHOO) için finansal görünümünü güncelledi ve ayakkabı şirketinin fiyat hedefini 41,00 $’dan 43,00 $’a yükseltirken, hisse senedi üzerindeki Nötr notunu korudu.

Ayarlama, Steven Madden’ın dördüncü çeyrek hisse başına karının (EPS), özellikle düşük vergiler nedeniyle konsensüs tahminlerini aşmasını takiben yapıldı. Şirketin satışları, brüt kar marjı (GM) o kadar güçlü olmasa da, doğrudan tüketiciye (DTC) işinin etkisiyle beklentilerin üzerinde performans gösterdi.

Steven Madden, 2024 mali yılı için 2,69 dolarlık konsensüs tahmininin biraz altında olan 2,55 ila 2,65 dolar aralığında bir EPS öngörüsünde bulundu. Bununla birlikte, %8,5’lik konsensüs tahminini aşarak %11-13’lük bir artış öngören güçlü bir üst satır kılavuzu tarafından desteklenen tahmin, beklenenden daha iyimser olarak kabul ediliyor.

Bu görünüm, başlangıçta beklenenden daha umut verici olan orta tek haneli organik büyümeye işaret ediyor.

Şirketin DTC segmenti, özellikle Beyoncé’nin yeni albümünün duyurulmasından etkilenen ve kovboy çizmelerindeki artışı vurgulayan çizme talebinde çeyrekten bugüne olumlu eğilimler gösterdi.

Steven Madde Yönetimi, perakendecilerin mevcut talep eğilimleriyle daha uyumlu sipariş modellerine uyum sağlamasıyla birlikte, organik toptan ayakkabı satışlarında düşük ila orta tek haneli rakamlar arasında değişen bir büyüme öngörüyor.

Citi, 2024 mali yılının güçlü görünümüne ve yönetimin moda trendlerine olan güvenine rağmen, DTC satışlarının yüksek tek haneli oranda büyümesi tahmininin bir risk oluşturabileceğini belirtiyor.

Steven Madden’ın hisseleri şu anda tahmini 2024 mali yılı işletme değerinin faiz, vergi, amortisman ve itfa payı öncesi kar (EV/EBITDA) katsayısının yaklaşık 12 katı üzerinden işlem görürken, Citi hissenin mevcut işlem seviyelerinde risk/ödül profilinin dengeli olduğuna inanıyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.