Citi yarı iletken hisseleri için güçlü iyimserliğini koruyor

0

Finans kuruluşu Citi, Perşembe günü yayınladığı bir raporda, talepteki mevcut eğilimlerden etkilenerek yarı iletken hisse senetlerine ilişkin oldukça iyimser bir bakış açısını koruduğunu belirtti.

Bankadaki araştırmacılar kişisel bilgisayarlar, cep telefonları, sunucular (yarı iletkenlerin hitap edebildiği toplam pazarın %53’ünü oluşturuyor) ve stok yenileme sürecinde istikrarlı bir talep gözlemledi.

“2024 yılında dünya çapında yarı iletken satışlarında yıldan yıla en az %11 artış bekliyoruz” diyen Citi, yapay zeka alanındaki gelişmelerin sektörü yönlendirdiğini vurgulayarak NVIDIA (NASDAQ:NVDA), AMD (NASDAQ:AMD), Broadcom’a (AVGO) yatırım yapılmasını tavsiye etmeye devam ettiklerini belirtti.

Araştırmacılar ayrıca, “Yapay zeka pazarı yükselişte ve araştırmamız, devlet kurumları, eğitim kurumları ve çeşitli büyüklükteki işletmelerin yapay zeka işlemcileri satın almasıyla yarı iletkenlerin hitap edebileceği toplam pazarda büyümeye işaret ediyor” dedi. “NVDA, AMD ve AVGO’yu tercih etmeye devam ediyoruz ve önümüzdeki Broadcom kazanç raporunun ek bir olumlu etki yaratacağını öngörüyoruz.”

Bununla birlikte, analistler Samsung ve Hynix’in beklentileri aşan son mali performans ve projeksiyonlarına işaret ederek DRAM talebindeki artışın devam ettiğine ikna oldukları için Micron Technology (MU) bankanın birincil tavsiyesi olmaya devam ediyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş olup bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.