Cosmos Health Yunanistan dağıtım ağını genişletiyor

0

CHICAGO – Küresel bir sağlık grubu olan Cosmos Health Inc. (NASDAQ:COSM), Yunanistan’daki varlığını güçlendirmek amacıyla Pharmatrade S.A.’nın dağıtım ağını satın aldığını duyurdu. Atina merkezli bir ecza toptancısı olan Pharmatrade, çeşitli sağlık ürünlerinin dağıtımında uzmanlaşmıştır.

Cosmos Health’in iştiraki CosmoFarm Pharmaceuticals S.A. tarafından gerçekleştirilen stratejik satın alma, eczanelere farmasötik ve parafarmasötik ürünlerin satış ve dağıtım ağını kapsıyor. Bu hamlenin Cosmos Health’in yıllık gelirini 2024 yılında en az 5 milyon dolar artırması bekleniyor.

Cosmos Health CEO’su Greg Siokas, CosmoFarm için bir dizi genişlemenin sonuncusu olduğunu belirterek satın almadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu satın alma, bir önceki yıl Bikas’ın dağıtım ağının eklenmesinin ardından gerçekleşti ve şirketin müşteri tabanını genişletme ve operasyonel sinerji yaratma stratejisinin bir parçası oldu.

2009’da kurulan Cosmos Health, tescilli ilaç ve nutrasötik markalarının mülkiyeti, sağlık ürünlerinin üretimi ve dağıtımı ve bir tele-sağlık platformunun işletilmesi de dahil olmak üzere sağlık sektörünün çeşitli segmentlerinde yer almaktadır.

Şirketin üretim iştiraki Cana Laboratories S.A., GMP lisanslı ve EMA sertifikalıdır ve AB içinde bir dizi ilaç ve sağlıkla ilgili diğer ürünleri üretmektedir.

Pharmatrade’in ağının entegrasyonunun verimliliği artırması ve CosmoFarm’ın envanter yönetimi ve sipariş işleme için robotik teknolojileri kullanan Atina’daki tesisiyle sinerji yaratması bekleniyor.

Sunulan bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.