DOLAR31,0969% -0.05
EURO33,8029% -0.05
STERLIN39,4656% -0.11
FRANG35,3538% -0.01
ALTIN2.029,96% -0,10
BITCOIN1.711.4685.075

Disney, Taylor Swift ile Netflix’ten rövanşı aldı!

Disney Plus, Netflix ile girdiği yarışı kazandı. Taylor Swift: The Eras Tour içeriğini Disney Plus yayınlayacak. İşte detaylar…

Yayınlanma Tarihi : Google News

Geçtiğimiz günlerde büyük zarar ettiği iddialarıyla gündem olan Disney Plus, Netflix’e karşı önemli bir zafer elde etti. Milyonların sevgilisi haline gelen şarkıcı Taylor Swift’in The Eras Tour filminin hakları, Netflix’in de devreye girmesine rağmen Disney Plus tarafından satın alındı.

Taylor Swift: The Eras Tour, resmen Disney Plus içeriği oldu!

Son dönemin en popüler pop şarkıcılarından olan sanatçının çeşitli konserlerinden özel görüntüler içeren Taylor Swift: The Eras Tour filminin, 15 Mart 2024 tarihinden itibaren Disney Plus platformundan izlenebileceği açıklandı. Ayrıca filmde Swift fanlarının daha önce hiç duymadığı bazı şarkıların da bonus içerik olarak yer alacağı belirtildi.

Disney ile Netflix arasında müthiş bir rekabete sahne olduğu söylenen filmin yayın hakları, uzun süren pazarlıklarla sonucu tam tamına 75 milyon dolarlık bir ücret karşılığı Disney Plus tarafından kazanıldığı iddia edildi. Ancak taraflardan hiçbiri bu bedeli henüz resmi olarak doğrulamış değil. Ayrıca Universal Pictures firmasının da bu yarışa katılarak büyük bedeller önerdiği konuşuluyor.

Finansal olarak zor günler geçirdiği bilinen Disney Plus platformunun, sektördeki ana rakibi Netflix’e karşı böyle bir zafer elde etmesi Disney yönetimi için bir umut oldu. Ancak halen milyonlarca kullanıcının platformu hızla terkettiği biliniyor.

Bu üye kaybının en önemli nedeninin ise abonelik fiyatlarında yapılan büyük zamların olduğu öne sürüldü. Özellikle geçtiğimiz ekim ayında yapılan fiyat artışları yüzünden, birçok kullanıcı Disney Plus üyeliğini yenilemekten vazgeçmişti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerli.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/taylor-swift-disney-plus