Elon Musk telefon hattını kapatacak mı?

0

Geçtiğimiz yıl Twitter’ı satın alan Elon Musk, o günden beri şirkette birçok değişiklik yaptı. Sadece firmanın adını X yapmakla kalmayan Musk, platforma birçok yeni özellik getirdi. Bunlardan biri de, X üzerinden sesli ve görüntülü arama yapabilme özelliğiydi. Eğer bu özellik yeterince yaygınlaşırsa, arama yapmak için telefon hattına ihtiyacımız olmayacağı iddia ediliyor.

X, sesli arama özelliğiyle yine gündemde

Elon Musk X üzerinden yaptığı paylaşımda, telefon numarasını yakında herkesle paylaşacağını açıkladı. Artık sadece X’in sesli arama özelliği ile görüşme yapacağını öne süren Musk, bir telefon hattına ihtiyacı kalmadığını söyledi. Ancak platformda sadece aylık 8 dolar ücret ödeyen abonelerin arama yapabilmesi, bu durumun yalnızca bir pazarlama stratejisi olduğu iddialarını güçlendiriyor.

Ayrıca telefon hatlarını hepten terketme kararı, güvenlik açısından da pek mümkün görünmüyor. Günümüzde aktif olarak kullandığımız birçok dijital özellik, SMS doğrulaması gerektiriyor. Örneğin banka kartımızla büyük bir alışveriş yaptığımızda, küçük bir SMS koduyla onay almak güvenlik riskini oldukça azaltıyor.

Hatta Musk’ın kendi platformu olan X bile, premium kullanıcı doğrulaması için SMS onayı istiyor. X’in zaman zaman sesli ve görüntülü arama için kullanılması gayet makul görünse de, bundan dolayı kişisel bir telefon hattı kullanmayı bırakmanın pek mantıklı olmadığını söyleyebiliriz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın dedikleri mantıklı mı? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerli.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/elon-musk-x-uzerinden-sesli-arama-yapacak