Endava, GalaxE Solutions’ı satın alarak Kuzey Amerika’daki varlığını genişletiyor

0

LONDRA – Küresel bir teknoloji hizmetleri şirketi olan Endava (NYSE: NYSE:DAVA), New Jersey merkezli bir BT ve iş çözümleri sağlayıcısı olan GalaxE Solutions, Inc. şirketini satın almak için kesin bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Değeri 405 milyon dolara kadar çıkan satın alma işlemi, Endava’nın Kuzey Amerika’daki ayak izini genişletmeyi ve Hindistan’daki varlığını tesis etmeyi amaçlıyor ve işlemin Nisan 2024 başında tamamlanması bekleniyor.

Endava’nın iş gücüne yaklaşık 1.650 çalışan ekleyecek olan bu hamlenin, ABD sağlık hizmetleri pazarındaki alan uzmanlığını derinleştirmek ve GalaxE’nin GxFource hızlandırıcıları ile dijital dönüşüm yeteneklerini tamamlamak gibi stratejik faydalar sağlaması bekleniyor.

GalaxE’nin gelirlerinin %70’inden fazlası, Endava’nın bu sektördeki büyüme girişimleriyle uyumlu olan ABD sağlık hizmetleri müşterilerinden elde ediliyor.

Endava CEO’su John Cotterell, şirketin küresel bir dağıtım platformu sunma vizyonuyla uyumlu olduğunu ve karmaşık müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için kendilerini iyi konumlandırdığını belirterek satın almadan duyduğu heyecanı dile getirdi. Ayrıca GxFource hızlandırıcılarının müşteriler için dijital dönüşüm çabalarını geliştirme potansiyelinin de altını çizdi.

GalaxE’nin kurucusu ve CEO’su Tim Bryan, profesyonel büyüme fırsatlarını ve iki şirketin teknik yetenekleri ile müşteri odaklı yaklaşımları arasındaki sinerjiyi vurgulayarak bu duyguyu yineledi. Bu satın almanın, küresel ölçekte sunulan sofistike, tescilli çözümler aracılığıyla her iki kuruluşun müşterilerine de fayda sağlaması bekleniyor.

Sağlık, finans ve perakende dahil olmak üzere çeşitli sektörlere hizmet veren Endava, bu satın alma ile Kuzey Amerika’daki varlığını önemli ölçüde güçlendirecek. Şirketin 31 Aralık 2023 itibarıyla 11.500’den fazla çalışanı bulunuyor ve Avrupa Birliği, AB üyesi olmayan ülkeler, Latin Amerika, Asya-Pasifik, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da birçok ülkede faaliyet gösteriyor.

Satın alma işlemi, 1976 tarihli ABD Hart-Scott-Rodino Antitröst İyileştirmeleri Yasası kapsamındaki bekleme süresinin sona ermesi de dahil olmak üzere geleneksel kapanış koşullarına ve onaylara tabidir.

İşlemde Endava’ya BofA Securities ve Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP, GalaxE’ye ise JP Morgan Securities LLC ve White & Case LLP danışmanlık hizmeti veriyor.

Bu makale basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.