Hisseler %10 düştükten sonra Bumble revizyon planlıyor

0

Bumble Inc (NASDAQ:BMBL) hisseleri, şirketin beklenenden daha zayıf bir üç aylık gelir tahmini açıklamasının ardından Çarşamba günü yaklaşık %10 düştü. Bu düşüş, yeni kullanıcıları çekmek için flört uygulamasında önemli bir güncelleme yapılması gerektiğini vurguladı.

Şirket Salı günü, işgücünün %37’sini temsil eden 350 kişiyi işten çıkardığını açıkladı. Bu hamle, yeni CEO Lidiane Jones’un, Jones’a göre yıllardır önemli yeniliklerden yoksun olan bir flört uygulaması endüstrisinde kullanıcı harcamalarının azaldığı bir dönemde Bumble’ı yönlendirme stratejisinin bir parçası olarak geliyor.

Bumble, kendi adını taşıyan uygulamasını yeniden başlatmaya ve Premium Plus abonelik hizmetini yeniden canlandırmaya hazırlanıyor. Bu haber, rakip Tinder’ın sahibi Match Group’un (NASDAQ:MTCH) da Ocak-Mart ayları arasında beklentilerin altında gelir tahminleri bildirmesinden yaklaşık bir ay sonra geldi. Match Group şu anda Z kuşağı kullanıcılarını ve kadınları çekmek için uygulamalarını güncelliyor.

Hem Bumble hem de Match Group, platformlarına üretken yapay zekayı dahil etmeye ilgi duyduklarını ifade etti, ancak bu teknolojinin yeni özellikler sunmak için nasıl kullanılacağına dair belirli planlar açıklanmadı.

BTIG analistleri, flört uygulaması sektöründe inovasyona duyulan ihtiyacın altını çizerek, yeni nesil flörtçülerden ödeme yapan kullanıcı sayısını artırmak için yeni fiyatlandırma modelleri veya filtrelerin ötesinde önemli güncellemelerin gerekli olduğuna işaret etti. Ayrıca, ürün geliştirmelerinin kullanıcı tabanında yankı bulması için zaman gerekebileceğinden, Bumble’ın bu yılki gelir artışının beklenenden daha yavaş olabileceğini öne sürdüler.

Dördüncü çeyrekte Bumble, Badoo ve Bumble uygulamalarında ödeme yapan kullanıcı başına toplam ortalama gelirde bir önceki yılın aynı dönemindeki 23,01 $’a kıyasla 22,64 $’a düşerek bir düşüş bildirdi.

Sadece bir hafta önce Bumble, Jones’un CEO’luk görevini üstlenmesinden yaklaşık iki ay sonra üst düzey yönetimini yeniden yapılandırmıştı. Şirketin hisseleri geçtiğimiz yıl %46’lık bir düşüş yaşadı ve Bumble’ın hisseleri şu anda Match’in 16,66 katına karşılık 23,22 kat ileriye dönük kazanç katsayısıyla işlem görüyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.