iCloud Windows uygulaması yenilendi! Neler değişti?

0

Apple‘ın 2011 yılında kullanıma sunduğu bulut depolama hizmeti iCloud, kullanıcıların fotoğraf, video, kişisel belge ve dosyalarını, uygulama verilerini ve yedeklemelerini güvenle saklamalarına olanak tanıyor. Birçok platform üzerinden kullanılabilen iCloud için Windows uygulaması da mevcut. Söz konusu bu uygulama, kısa süre önce yenilendi. İşte değişiklikler…

iCloud Windows uygulaması artık daha kullanışlı!

Tahmin edebileceğiniz üzere iCloud, Mac bilgisayarlar üzerinde daha uyumlu şekilde çalışıyor. Tabii Windows cihazlarda çalışmıyor değil fakat bazen kullanışsız kalabiliyor. Ancak kısa süre önce yayınlanan güncelleme ile daha kullanışlı hale getirildi.

Son iCloud güncellemesiyle birlikte arayüzde değişikliklerin yanı sıra kurulum aşamalarının daha kolay hale geldiğini görüyoruz. Ayrıca uygulama, ana sayfada senkronizasyon işlemi için artık ilerleme çubuğu göstermeye başladı. Bu da kullanıcıların senkronizasyonu daha kolay takip etmelerini sağlıyor.

Kullanıcılar artık giriş yaparken fiziksel güvenlik anahtarı da kullanabilecekken, giriş isteklerinin sıklığı da azaltıldı. Son olarak fotoğraf senkronizasyonunda iyileştirmeler yapılmışken, uygulamaya kısayollar eklendiğini de belirtelim.

iCloud Windows uygulamasını kullanmıyorsanız, ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. Bunun için öncelikle buraya tıklayarak uygulama mağazasındaki sayfasına ulaştıktan sonra indir butonuna tıklamanız yeterlidir. Programı ilk açtığınızda giriş yapmanız isteniyor. Bunu gerçekleştirdikten sonra özelliklere erişebilirsiniz.

Güncelleme notları şu şekilde sıralandı;

  • Yenilenmiş tasarım.
  • Kullanımı kolay katılım ve ayarlama deneyimi.
  • iCloud içerikleriniz için eşzamanlanma.
  • Güvenli Apple kimliği girişi için fiziksel güvenlik anahtarları desteği.
  • Fotoğraf eşzamanlama için iyileştirmeler.
  • Azaltılmış sıklıkta giriş yapma istemi.
  • Outlook ile kişi ve takvim eşzamanlama sorunları çözüldü.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz senelerde iCloud.com sitesi de güncellenmişti. Böylelikle Mail ve Takvim uygulamaları ana sayfaya eklenebilir oldu.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/icloud-windows-yenilendi