Liberty Formula 1 hisse hedefi Wolfe Research tarafından yükseltildi, büyüme bekleniyor

0

Wolfe Research Perşembe günü Liberty Formula One (NASDAQ: FWONK) hisseleri için fiyat hedefini bir önceki 84 dolardan 86 dolara yükseltti. Firma hisse senedi için Outperform notunu korudu. Revizyon, şirketin dördüncü çeyrek kazanç raporunu takiben, gelirin beklentilerin altında kaldığını ortaya koydu. 1.285 milyon dolar tahmini ve 1.266 milyon dolarlık konsensüse kıyasla gerçek rakamlar 1.230 milyon dolar oldu.

Bu tutarsızlık, 1.085 milyon dolar olarak tahmin edilen ve 978 milyon dolar olan konsensüsün altında kalan 838 milyon dolarlık düşük birincil gelire bağlandı. Bu eksiklik, bu kategori altında daha fazla Vegas Grand Prix gelirinin kaydedilmesi nedeniyle, 200 milyon dolar beklentiye ve 283 milyon dolarlık konsensüse karşılık 392 milyon dolar olarak gerçekleşen beklenenden yüksek diğer gelirlerle kısmen dengelendi.

Gelirdeki düşüşe rağmen, Formula 1 Grubu’nun Amortisman ve İtfa Öncesi Faaliyet Geliri (OIBDA), Wolfe Research’ün 213 milyon dolarlık konsensüs tahmininin üzerinde 243 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu, beklenenden daha düşük takım ödemeleri sayesinde elde edildi.

2023’ün tüm yıl sonuçları, büyük ölçüde Las Vegas yarışının etkisiyle 2022’de %27’den 2023’te %33’e yükselen sponsorluk gelirlerinde de önemli bir artış olduğunu gösterdi. Buna ek olarak, medya gelirleri de sözleşme eskalatörleri ve hak yenilemelerinden faydalanarak %11 oranında arttı.

Wolfe Research analisti, dördüncü çeyrek ve 2023 yılı sonuçlarının, Formula 1’in Las Vegas etkinliğinden elde edilen kârlılık artışının yanı sıra canlı eğlence ve artan spor haklarına yönelik istikrarlı talepten yararlanma becerisine olan güveni pekiştirdiğini belirtti. Firmanın görünümü olumlu olmaya devam ediyor ve Liberty Formula One için bu faktörlere bağlı olarak finansal büyümenin devam etmesini bekliyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.