Manavgatlı otel sahibi Y.K. gözaltına alındı

0

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında İyi Parti eski İlçe Başkanı Hüseyin Ergen’e düzenlenen silahlı saldırıda organizatör olduğu iddiasıyla A.Ç. azmettiren olduğu iddiasıyla da otelci Y.K. gözaltına alındı

İYİ Parti Manavgat İlçe eski Başkanı Hüseyin Ergen, 31 Ocak’ta Side Mahallesi’ndeki evinin önünde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin silahlı saldırısında yaralandı. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi) timleri tarafından bölgede ve güzergahlarda güvenlik kameralarının incelenmesi ve 14 saatlik çalışma sonucunda olayda kullanılan araç tespit edildi.

ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI

Yapılan operasyonda araç sürücüsü ve silahı kullanan tetikçi yakalandı. Şüpheliler, jandarmada alınan ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık sorgusunun ardından her iki şüphelide sevk edildikleri sulh ceza hakimi tarafından tutuklandı.

AZMETTİREN VE OLAYI PLANLAYAN GÖZALTINA ALINDI

Şüphelilerin verdikleri ifadelerin değerlendirilmesi ve yürütülen soruşturmada silahlı saldırının organizatörünün A.Ç, azmettirenin ise otelci Y.K olduğu tespit edildi. Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla A.Ç. ve Y.K. ikametlerine düzenlenen operasyonla jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma derinleştirilerek sürdürülüyor.