Manavgat’ta dolu yağışı etkili oldu

0

Manavgat’ta gece yarısından sonra başlayan fırtına ve dolu yağışı ekili arazilerde ürünlere zarar verdi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde fırtına ve şiddetli yağış etkili oldu. Gece saat 01:00 sıralarında başlayan fırtına ve dolu yağışı tarım alanlarına zarar verdi. Şiddetli rüzgar sebebiyle Çolaklı Mahallesi’nde bulunan bir otelin eklentilerinin çatısı uçtu.

KARPUZ TARLALARINDA BÜYÜK ZARAR

Ceviz büyüklüğünde yağan dolu Belenbası Mahallesi’ne yüzlerce dönüm alanda ekili olan karpuz tarlalarında zarara sebep oldu. Üreticiler yağışın ardından gittikleri tarlalarında karpuzların durumunu cep telefonlarıyla kaydetti. 20 gün sonra toplanacak olan karpuzların tamamının dolu sebebiyle hasar aldığı görüldü.

GEBECE’DE İŞ MAKİNESİ ÇALIŞTI

Dolu yağışı Gebece Mahallesi’nde yağan dolu sokaklarda kar yağışı görüntüsü oluşturdu. 10 santimetreye kadar ulaşan dolu iş makineleriyle temizlenerek sokaklar ulaşıma yeniden açıldı.

‘TARLALARDA ÇOK BÜYÜK ZARAR VAR’

Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin, sabah erken saatlerden itibaren Belenobası ve Gebece köylerini ziyaret ettiklerini ve zararları yerinde gördüklerini söyleyerek, “Dolu, bu bölgedeki mahallelerimizde açık alanda ürün bırakmamış. Karpuz, buğday, keçiboynuzu, badem gibi üreticilerin ürünleri tamamen zarar gördü. Tarım İlçe Müdürümüzle görüştüm, yarın sabahtan itibaren görevliler hasar tespit çalışmasına başlayacak” diye konuştu.