Mehmet Yalçınkaya’dan yürek yakan baba itirafı Geldi: “Rüyamda görmek için yalvarıyorum”

0

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2023’te meydana gelen asrın felaketi olarak adlandırılan “deprem felaketi” sonrası 32 gün boyunca afet bölgesinde kalan Mehmet Yalçınkaya, katıldığı bir programda o acı günlere dair duygularını konuştu. Mehmet Şef, babasının vefat ettiği gün, ambulansın etrafından hiç ayrılmayan babasının köpeğinin yaptıklarını da ilk kez konuştu.

Temmuz 2020 tarihinde Bolu’da tedavi gören babası Seyfettin Yalçınkaya’yı kaybetmiş olan Mehmet Yalçınkaya, “Babam vefat ettiğinde “Acaba üzülecek miyim?” derdim hep kendime. Onu çok severdim. İçten içte şöyle düşünüyorum, çok az zaman geçirdiğim ve uzak kaldığımız için babamla ilgili üzülür müyüm acaba diyordum. Meğer öyle değilmiş. Nasıl da yandım!” şeklinde duygularını dile getiren açıklamalar yaptı.

Yalçınkaya, “Benim İçin Çok Kötü Bir Travma “

 

MasterChef adlı Türkiye yarışmasının çok ünlü jürisi; “Çok özlüyorum babamı. Eğer bu kadar özleyeceğimi bilseydim; babama daha çok sarılırdım. Daha çok koklardım onu. Bu benim için çok kötü bir travmadır. Bir insan aile büyüklerine ve ne kadar çalışırsa çalışsın niye zaman fazla harcayamaz ki? Babam öldüğünde üzülür müyüm?” Şeklinde konuşan Yalçınkaya, şu an babasının rüyasına girmesi için yalvardığını dedi.

“İnsanlığımdan Şüphe Ettim”

 

Duman (köpek) beni yaralayan bir hayvandır. Benim babam pandemide vefat etti. Cenazeyi hızlı bir şekilde kaldırmamız gerekiyordu. Babamı ambulansla evinin önüne getirdik. Duman, ambulansı adeta tırmalıyordu. Tabii orada herkes ağlıyor. Bu ciddi bir olaydır benim için. Hayvanlara dönmem için ciddi bir olay oldu. Sonra biz Duman’ı ambulansın tabi etrafından alamadık. Ambulansın etrafında tırmalıyordu,  dönüyordu, babamı bırakmak istemiyordu Duman. Orada insanlığımdan ben şüphe ettim! Hoca, babamın cenazesi geldikten sonra camide ;”Şu anda bizim burada ettiğimiz dualar mı, yoksa benim aşağıda gördüğüm hayvanın sahibinin etrafındaki yakarış mı?” şeklinde dedi. O günden sonra hayvanlar benim için çok başka yere geldiler.

Deprem bölgesinde ise bir taraftan insanlara hizmet ederken, diğer taraftan hayvanlara da yardım etmiş olduk.

 

“Hayatı Sorgulamaya Başladım”

 

Yalçınkaya, deprem bölgesinde yaşadıkları hakkında; “Bir tane beyefendi beni uzakta bekliyor ve çekingen bir tavırda. “Siz niye bekliyorsunuz almıyorsunuz? ”dedik, “Ben isteyemem. Bir fabrikam vardı oda yıkıldı, altı katlı evim vardı. Altında dört tane Mercedes markalı arabam vardı. Bugün size pirinç istemeye geldim” dedi. Bunu gördüm ya ben. Hayatı o olaydan sonra sorgulamaya başladım.”

Mehmet Yalçınkaya, sözlerine ek olarak şunları da dedi; “ Fabrikası olan bir adam, evleri ve arabaları var. Sabah 5.30 saatinde adamın cebinde 10 lira dahi yok! Bunu gördüğünüz an her şeyi sorguluyor oluyorsunuz. Bunu gördükten sonra ‘Boş ver kardeşim!’ diyorsun” diyerek ifadelerini sonlandırdı.

Kaynak: Magazin Haberleri