Microsoft, son Windows 11 güncellemesine karşı uyarıyor!

0

Microsoft, Windows 11’in en yeni özelliklerini erken erişim programı aracılığıyla sunuyor. Ancak Insider programına katılan Windows 11 kullanıcıları, son güncellemenin ardından bazı uyarılar aldıklarını söyledi. Microsoft, son yapının tüm verileri uyarı vermeden silebileceği konusunda kullanıcılara çağrıda bulundu.

Microsoft: Son Windows 11 güncellemesi verilerinizi silebilir

Microsoft, veri kaybına yol açan yeni hatanın Windows 11 build 26052 ile ortaya çıktığını söyledi. Sürüm notlarında yapılan açıklamaya göre Dev veya Canary Channel yapılarını geri yüklemeye çalışmak, kullanıcı bilgilerinin silinmesine yol açıyor.

Microsoft, geri yükleme işleminin, “Geliştirici Sürücü İşletim Sistemi” bölümleri olarak belirlenen sürücülere zarar verdiğini ve verilerin silinmesine neden olabileceğini söyledi. Insider programına kayıtlı bazı kullanıcılar bu hatayı yaşadıklarını doğruladı.

Microsoft ayrıca “Ekran Bağlantısı” seçeneklerine tıklandığında Ayarlar uygulamasının çökme yaşadığını dile getirdi. Bildirilen diğer hatalar arasında bazı oyunlarda mavi ekran hatası, medya uygulamalarında oynatma sorunları ve bazı programlarda yeniden başlatma yer alıyor.

Bilmeyenler için Insider programı, Android/iOS‘taki beta güncellemelerine benzer şekilde çalışıyor. Windows 11’e gelecek birçok özelliği önceden kullanabiliyorsunuz, ancak bu tarz hatalar da kaçınılmaz olabiliyor.

Dev veya Canary Channel programına kayıtlıysanız, 26052 veya daha önceki yapılara geri yükleme yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Yine de geri yükleme yapmak isterseniz, işlem öncesinde önemli dosyaları yedeklemenizi öneriyoruz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/windows-11-guncelleme-veri-kaybi