Morgan Stanley yeni Abu Dabi ofisi ile genişliyor

0

Morgan Stanley (NYSE:MS), Abu Dabi’de yeni bir ofis açarak Körfez’deki varlığını önemli ölçüde genişlettiğini duyurdu. Komşu finans merkezi Dubai’nin yanı sıra Suudi Arabistan ve Katar’da da faaliyet gösteren Wall Street bankacılık devi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkentinde varlık gösteren küresel yatırım bankaları dalgasına katılıyor.

Morgan Stanley EMEA Başkanı ve Morgan Stanley & Co International CEO’su Clare Woodman, Orta Doğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesindeki büyüme beklentilerine ilişkin iyimserliğini dile getirdi. Perşembe günü yaptığı açıklamada Woodman, bölgede artan sermaye piyasası faaliyetlerine dikkat çekerek, bunun hem bölgesel hem de küresel ölçekte yatırımcılar için umut verici fırsatlar sunduğuna inandığını belirtti.

Morgan Stanley’nin bu hamlesi, küresel bankaların petrol zengini Abu Dabi’deki çeşitli ve büyüyen yatırımcı tabanına aktif olarak hizmet vermeye çalıştığı bir dönemde geldi. Başkent sadece zenginliğin merkezi olmakla kalmıyor, aynı zamanda üç egemen varlık fonuna da ev sahipliği yapıyor. Bu gelişmeler, varlıklı bireyler, hedge fonlar ve alternatif yatırım kuruluşları da dahil olmak üzere çeşitli müşterileri cezbetmektedir.

Bu eğilim, Goldman Sachs’ın geçen yıl Abu Dabi’nin finans merkezi Abu Dabi Global Market’te bir üs kuracağını duyurmasıyla daha da belirginleşti. Bu merkez, emirliğin finans sektörünün büyümesini desteklemeyi amaçlayan önemli bir genişleme sürecine girecek.

Morgan Stanley’nin Abu Dabi’ye doğru genişlemesi, Körfez bölgesinin uluslararası finans açısından stratejik öneminin ve BAE’nin ekonomisini çeşitlendirmek ve finansal hizmetler sektörünü geliştirmek için sürdürdüğü çabaların altını çiziyor.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.