Mullen Automotive katı hal akü testlerini geliştiriyor

0

BREA, Kaliforniya – Mullen Automotive Inc. (NASDAQ:MULN), katı hal batarya teknolojisinin testlerinde önemli bir ilerleme kaydedildiğini ve Sınıf 1 EV kargo minibüsünde ilk menzil beklentilerinin aşıldığını duyurdu.

Şirketin Troy, Michigan’daki Ticari Teknoloji Merkezi’nde 26 Şubat 2024’te başlayan yol testleri, öngörülen 190 milden gerçek 205 mile kadar araç menzilinde %86’lık bir artış olduğunu gösterdi.

Şirketin Ocak 2024’te başlattığı son test aşaması, katı hal polimer batarya paketinin Sınıf 1 EV kargo minibüsüne entegrasyonunu içeriyordu. Testler, araç ile yeni batarya teknolojisi arasındaki uyumluluğu değerlendirmeyi amaçlıyordu.

Bataryanın daha yüksek enerji yoğunluğu, toplam paket enerjisinin 42 kWh’den 72 kWh’ye çıkmasını sağladı.

Mullen Automotive CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı David Michery, enerji kullanımı ve sürüş menzili açısından ilk sürüş döngüleri için hedeflenen tüm gereksinimleri karşılayan veya aşan ilk test sonuçlarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Zaman içinde yapılacak ek testler, ticari araçlarımız için katı hal çözümünü sağlamlaştıracaktır” diyen Michery, tasarım ve üretim doğrulamasının tamamlanmasını da içeren sonraki adımları özetledi.

Bu gelişme Mullen’in Mullen FIVE EV Crossover, Mullen-GO Commercial Urban Delivery EV ve Mullen Automotive’in çoğunluk iştiraki olan Bollinger Motors’un elektrikli SUV kamyonlarını içeren daha geniş EV portföyünün bir parçasıdır.

Merkezi Güney Kaliforniya’da bulunan şirket, elektrikli araçlarını Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iki montaj tesisinde üretecek.

Haber, Mullen’in 1 Aralık 2022’de Electric Last Mile Solutions’ın fikri mülkiyet ve Mishawaka, Indiana’da 650.000 metrekarelik bir tesisi içeren varlıklarını satın almasını takip ediyor. Bu satın almanın Mullen’in elektrikli araç üretim kapasitesini güçlendirmesi bekleniyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.