New Fortress Energy hisseleri güçlü 4. çeyrek sonuçlarıyla %4 arttı

0

NEW YORK – New Fortress Energy LLC (NASDAQ:NFE), analistlerin 0,78 dolarlık konsensüsünü 0,23 dolar aşarak 1,01 dolarlık hisse başına kazanç (EPS) ile güçlü bir dördüncü çeyrek bildirdi.

Çeyrek geliri de beklenenin üzerinde gerçekleşerek 719,87 milyon dolarlık konsensüs tahminine karşılık 758,4 milyon dolar oldu. Şirketin hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %4,23 oranında yükselerek haberlere olumlu yanıt verdi.

Güçlü üç aylık performans, şirketin operasyonel verimliliğine ve stratejik girişimlerine bağlanıyor. New Fortress Energy’nin Brezilya’da faaliyete geçen Barcarena LNG terminalinin şirketin büyümesine önemli ölçüde katkıda bulunması bekleniyor.

Terminal, Norsk Hydro’nun Alunorte rafinerisi ile yapılan ve rafinerinin yıllık CO2 emisyonlarını yaklaşık 700.000 ton azaltması beklenen 15 yıllık bir sözleşme de dahil olmak üzere endüstriyel müşterilere LNG tedarik edecek.

New Fortress Energy Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Wes Edens, “Brezilya’yı, Pará eyaletini ve Norsk Hydro’yu karbonsuzlaştırma çabalarında desteklemekten ve bölgedeki enerji arzını ve ekonomik fırsatları artırmaktan onur duyuyoruz” dedi. Bu yönetim teklifi, şirketin çevre yönetimine olan bağlılığını ve enerji dönüşümünü desteklemedeki rolünü vurgulamaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.