NVIDIA, popüler oyunlardaki takılma sorununu çözüyor!

0

NVIDIA, bazı oyunlarda yaşanan performans sorunlarına karşı kritik bir güncelleme paylaştı. GeForce Hotfix Driver olarak dağıtıma çıkan bu güncelleme, Red Dead Redemption 2 ve Immortals of Aveum gibi oyunlardaki takılmaları giderecek.

NVIDIA, yeni güncelleme ile takılma sorunlarını giderecek

NVIDIA, oyun oynarken veya web tarayıcısında gezinirken ortaya çıkan takılma sorunlarını gidermek için yeni GeForce Hotfix Driver Version 551.46’yı yayınladı. Bu güncelleme, dikey senkronizasyon etkinleştirildiğinde bazı oyunlarda ve web tarayıcısında kaydırma yaparken meydana gelen mikro takılmaları düzeltmeye odaklanıyor.

GeForce Hotfix Driver Version 551.46 olarak yayınlanan paket, 551.23 Game Ready sürücüsünü temel alıyor ancak ek optimizasyonlar içeriyor. NVIDIA’nın sürüm notlarına göre, oyunlarda dikey senkronizasyon (V-Sync) etkinleştirildiğinde aralıklı takılmalar giderildi.

Donanım devi ayrıca bazı internet tarayıcılarında yaşanan performans sorunlarını da giderdiğini söyledi. Tarayıcıda kaydırma yaparken ani takılmalar ile karşılaşan kullanıcıların, bu hataları artık almayacağı ifade edildi.

Düzeltme ayrıca Advanced Optimus destekli bilgisayarları da hedefliyor. Kullanıcıların Red Dead Redemption 2’yi Vulkan API ile oynarken yaşadığı takılmaları çözecek. Immortals of Aveum için de uzun oyun oturumlarında yaşanan kararlılık sorunları gideridi.

NVIDIA’nın açıklamasına göre düzeltme aşağıdaki sorunları gideriyor:

  • Bazı kullanıcılar dikey senkronizasyon etkinleştirildiğinde oyunlarda aralıklı mikro takılmalar yaşayabilir.
  • Belirli sistem yapılandırmalarında web tarayıcılarında kaydırma yaparken potansiyel takılmalar gözlemlenebilir.
  • Bazı Advanced Optimus dizüstü bilgisayarlarda takılma gözlemlendi.
  • Uzun süreli oyunlarda yaşanan kararlılık sorunlarını gideriyor.

NVIDIA, GeForce kullanıcılarının sorunsuz bir deneyim yaşaması için 551.46 sürücüsünü yüklemesini öneriyor. Sürücüyü ister elle isterseniz NVIDIA’nın sürücü paketiyle otomatik olarak indirilebilirsiniz.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/nvidia-yeni-ekran-karti-guncellemesi