Palworld balonu patladı mı? İki haftada…

0

Silahlı Pokemon olarak da anılan Palworld, piyasaya sürüldükten sonra eşi benzeri görülmemiş bir yükseliş gösterdi. PUBG ve CS 2 gibi ikonik oyunları geride bırakmayı başaran yapım, sadece iki haftada ise oyuncu sayısınde keskin bir düşüş yaşadı.

Palworld oyuncu sayısı 1,3 milyon düştü

Pocketpair tarafından geliştirilen Palworld, 27 Ocak’ta oyuncu sayısında zirveye ulaştı. Steam‘de 2 milyondan fazla eş zamanlı oyuncuya sahip olan yapım, birçok oyunu da geride bırakmayı başardı. Ancak sadece iki hafta sonra, 10 Şubat’ta eşzamanlı oyuncu sayısı 1,3 milyon azaldı ve 757 bine düştü.

Aslında bir oyunun lansman heyecanı sonrasında oyuncu sayısında bir miktar düşüş olması makul karşılanıyor. Ancak Palworld’ün düşüşünün büyüklüğü ve sadece birkaç hafta içerisinde 1,3 milyon oyuncu kaybetmesi dikkat çekti.

Kıyaslama yapmak gerekirse Battle Royale oyunu PUBG’nin eşzamanlı oyuncu sayısındaki rekoru 3 milyondan fazlaydı. Ancak yaklaşık dört ay boyunca bu rakamı korumayı başardı ve günümüzde ise 200 ila 400 binlik bir oyuncu sayısına sahip.

Büyük düşüşe rağmen Palworld’un günlük oyuncu sayısı 700 binden fazla. Xbox ve Game Pass üzerinden de oynanabildiği için toplam oyuncu sayısının 1 milyondan fazla olduğunu söylemek mümkün. Ancak Pocketpair’in popülerliğini korumak için kapsamlı bir güncelleme yapmaya ihtiyacı var gibi görünüyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberin kaynağı

https://shiftdelete.net/palworld-oyuncu-sayisi-dususu